Oda Tablosu

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

20_resepsiyon_oda.tablosu

Oda Tablosu seçeneği ile Oda Durum Tablosu ekrana gelir. Klavye kısayolu Ctrl+F6

İleriki tarihlere göre oda blokajlarını grafik üzerinde görebilme imkânı sağlar. Grafik oda tipi, yatak tipi ve oda durumuna göre listelemek mümkündür.

25 oda odadurumtablosu gorunum.png

Başlangıç: Oda tablosunun oluşturulacağı başlangıç tarihinin belirtildiği tarihtir. Oda tablosu rezervasyon kartı içinden açılırsa giriş tarihi başlangıç tarihi olarak gelecektir.
Bitiş: Oda tablosunun oluşturulacağı bitiş tarihinin belirtildiği tarihtir. Oda tablosu rezervasyon kartı içinden açılırsa çıkış tarihi bitiş tarihi olarak gelecektir.
Ekle: Hemen yanındaki sağ ok ile hafta eklemesi yapılabilir. Hafta seçildikten sonra Hazırla butonuna basılarak grafiğin hazırlanması sağlanır.
Oda Özellikleri: Odaların özelliklerine göre kriterin belirtildiği alandır. Böylece oda özelliklerine göre ekran hazırlanması sağlanır.
Örnek: Otelin ön cephesine bakan odalar için Ön cephe oda özelliği tanımlandığını varsayalım. Oda özelliklerinden Ön cephe seçeneği seçilerek Hazırla seçeneğini belirttiğimizde otelin sadece ön cephesindeki odaların grafiği hazırlanacaktır. Oda özelliği seçimi ile beraber oda durumu, oda tipi ve yatak tipi değerleri aynı anda verilerek de oda grafiği hazırlama imkanımız vardır.(*)
Oda Durumları: Oda durumları liste ekranına geçişi sağlar.


Grafikte bulunan açık mavi renkteki satırlar dolu odaları sarı renkteki satırlar henüz giriş yapmamış blokajlı rezervasyonları göstermektedir. Üzerlerine çift tıklayarak rezervasyon kartı açılabilir ve rezervasyon detayları veya oda blokajı değişikliği yapılabilir.

Ayrıca sürükle bırak ile oda blokajı veya giriş yapmış bir odanın oda değişikliği de yapılabilir. Sürükle bırak yaparken blokajlı rezervasyonların tarih değişikliği yapılmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

(*) Oda Özellikleri tanımı için tıklayınız.

Oda Tablosu Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?