Muhasebe Aktarım Ayarları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara


Muhasebe Entegrasyon yapılandırmasında hesap kodlarının belirtildiği alandır.

Muhasebeaktrimmenu.jpg

Sırası ile Genel/Standart Sekmesinden Ayarlar/Entegrasyon Ayarları seçeneğinden Muhasebe Aktarım Ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyon.JPG

Ayar ekranındaki Stok, KDV ve Kasa hesap kodları entegrasyon dokümanında belirtildiğinde AmonRa Destek Ekibimiz tarafından tanımlanacaktır. İşletmelerin ayarlar dışındaki diğer entegrasyon ön tanımlamalarını yapmaları gerekmektedir.

Muhasebe Entegrasyon Ön Tanımları

Firma Cari

60 cari acente.jpg

Firma kartlarına, Cari modülünde Firma Cari seçeneği ile yada Önbüro modülünde Rezervasyon sekmesindeki Firmalar seçeneği ile ulaşabilirsiniz.

15 rezervasyon firma kayit.PNG

Oda satış ve/veya Rezervasyon departmanı tarafından rezervasyon girişi için Firma kartı tanımlanmış olacaktır. Tanımlanan firmaların muhasebe karşılık hesap kodları Firma Kartı içindeki Muh. H. Kodu alanında belirtilmesi gerekmektedir.

Satıcı Cari

Satıcı kartı tanımlama veya varolan satıcı kartlarına muhasebe hesap kodlarını tanımlamak için Cari modülünden Satıcı Cari seçeneğini seçiniz.

60 cari saticilar.jpg

Çıkan liste ekranında Yeni Kayıt seçeneği ile yeni bir satıcı kartı tanımlayabilir veya var olan satıcı kartının üzerine çift tıklayarak satıcı kayıt kartında değişiklik yapabilirsiniz.

60 cari satici karti.jpg

Ekrana gelen kayıt kartında Muh. H. Kodu alanına hesap planınızdaki karşılık hesabını yazınız.

Yeni Kayıt seçeneği ile oluşturulan satıcı kartlarında Kodu ve Adı alanları kayıt kartının tamamlanması için zorunlu alanlardır.

Stok Grupları

StokGruplariMenu.jpg

Genel/Standart sekmesindeki Stok menüsü altındaki Stok Grupları seçeneği ile stok grupları liste ekranına girebilirsiniz. Stok grupları genelde işletmenin stok maliyet sorumlusu tarafından tanımlanmış olacaktır. Ayrıca bu ekranda yeni bir stok grubu tanımlayabilir veya tanımlanmış stok grubu üzerine çift tıklayarak değişiklik yapabilirsiniz.

70 stok tanimlar stok.gruplari.jpg

Liste ekranında Yeni Kayıt seçeneği ile yeni stok kartı tanımlayabilirsiniz.

70 stok tanimlar stok.gruplari.kart.jpg

Liste ekranında var olan stok grupları üzerinde çift tıklayarak açılan kartta Muh. H. Kodu alanına karşılık hesap kodunu belirtmeniz gerekmektedir.

Personel Cari

Personel menu.jpg

Standart/Genel sekmesindeki Cari menüsünden Personel seçeneğini seçerek Personel Kartları liste ekranına girebilirsiniz.

Personel listeekrani.png

Liste ekranında yeni kayıt seçeneği ile personel kartlarını oluşturabilirsiniz. Program kullanıcı tanımları yapıldığında her bir kullanıcı için personel kartı açılacağından varolan kullanıcılara çift tıklayarak personel kartı içine girebilirsiniz.

Personel Karti.JPG

Personel kartı üzerinde Muh. H. Kodu alanına muhasebe karşılık hesap kodunu belirtmeniz gerekmektedir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?