Hesap Kartları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Hesap Karları

Hesap Kartları bir nevi Hesap Planının detaylı görüntülendiği alandır. Hesap kartları alanında üst ve alt hesaplar ile birlikte güncel bakiye durumlarını da görüntüleyebilirsiniz. Hesap açma, alt hesap oluşturma, kopyalama, değişiklik, alt ve üst hesap kopyalama, hesap extresi görüntüleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Hesapkartlari

Yeni Kayıt butonu ile Ana Hesap ve Alt Hesap ekleme işlemleri yapılmaktadır. Açılan sayfada hesap kıvrımını, açıklamasını, döviz türü vs işlemleri doldurarak yeni bir hesap oluşturulabilir.

Kopyala butonu ile seçilen hesabı kopyalayabilir, istediğiniz hesabın altına kaydedebilirsiniz.

Değiştir butonu ile seçilen hesap kartı tanımında değişiklik yapabilirsiniz. Bu işlemi kayıt üzerinde çift tıklayarak da yapabilirsiniz.

Hes.Extresi ile seçmiş olduğunuz hesabın hareketlerini görüntüleyebilirsiniz. Buradan ilgili hareketin fişine de erişebilir, isterseniz değişiklik yapabilirsiniz. Aktif olan şubenin hareketleri görüntülenir

Diğer butonu ile yukarıdaki işlemlerin hepsini yapabilirsiniz. Bunların dışında, Alt Hesapları Kopyalaseçeneği ile seçilen hesabın alt hesaplarını kopyalayıp, farklı bir ana hesabın alt hesabı olarak kayıt edebilirsiniz.

Üst Hesap Değiştir seçeneği ile seçilen bir alt hesabın bağlı bulunduğu hesabı değiştirebilirsiniz.

BA Göster seçeneği hesap planını mizan şeklinde görmenizi sağlamaktadır. Bu seçenek aktif ise ekranda hesapların güncel bakiye bilgisi görüntülenir. Aktif olan Şubenin bakiyesi görüntülenir.

Hesap Kartları Video

Genel Muhasebe Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?