Yeni SPA Rezervasyonu

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

YeniSPARezMenu.jpg

Gelen rezervasyonların sisteme girilmesi için aktivite sekmesinden "Yeni SPA Rez." işlem seçeneği kullanılır.

45_Aktivite_SPA_Rezervasyon_Karti

Oda No.: Rezervasyonu yaptıran misafir otelde konaklıyorsa bu bölüme oda numarası girerek misafir bilgilerinin yazdırılması sağlanır.
M.Kodu: Rezervasyonu yaptıran misafirin daha önceden kaydı varsa aşağı ok tuşuna basarak açılan liste ekranındaki misafir arşivinden bulunabilir.
Adı Soyadı: Misafirin adının soyadının belirtildiği alandır. Eğer otelde konaklamayan ve daha önceden hizmet almamış yani arşivde olmayan bir misafir ise buradan adı soyadı girilerek kayıt yapılabilir.
Satışı Yapan: Satışı yapan personel bu alanda belirtilir. (Bu alanda listelenmesi istenen personel, personel listesinden belirlenmesi gerekmektedir.)
Info: Satış öncesinde Info hizmetini veren personel bu alanda belirtilir. (Bu alanda listelenmesi istenen personel, personel listesinden belirlenmesi gerekmektedir.)
Hizmet: Misafire verilecek SPA Hizmeti bu alanda belirtilir. (Bu alanda listelenmesi istenen hizmetler, ürünlerden belirlenmesi gerekmektedir.)
Ind (%-T): İlk alanda indirim yüzde olarak ikinci alanda ise indirim tutar olarak belirtilebilir.
Ödeme Panelini Göster: seçenek seçildiğinde sağ tarafta ödeme paneli çıkar. bu alanda farklı ödeme tipleri ile bir rezervasyon için biren fazla ödeme alarak para üstünü eksi tutar girerek kayıt edebilirsiniz.
Planlama:
Zaman: Sisteme daha önceden tanımlanmış zamanlar varsa bu alandan belirtilir. Sistemde böyle bir tanımlama yapılmadıysa bu alan boş bırakılır.
Baş. Tarihi: Hizmetin verileceği tarih bu alana girilir.
Saat: Hizmetin verileceği saat bu alana girilir.
Süre: Hizmet süresi bu alana girilir.
Kişi: Hizmetin verileceği kişi sayısı bu alana girilir.
Personel: Hizmeti verecek olan personel seçimi bu alandan yapılır. Personel seçiminde birden fazla personel seçimi yapılamamaktadır.
Mekan: Hizmetin verileceği mekan bu alana girilir.
Ek Fiyat:
Personel Kilitli: Seçilen personelin rezervasyonda değiştirilememesini sağlar.
Durum: Rezervasyon durumu bu alanda belirtilir. (Durumlar: Rezervasyon, Beklemede, İçeride, Bitti, İptal, Gelmedi. Rezervasyon durumu Bitti olarak değiştirildiğinde sistem harcama kaydını folyoya kayıt eder.)
Not: Rezervasyonla ilgili notlar bu alana girilir.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?