Üyelik Tipleri

AmonRa Wiki sitesinden
Atla: kullan, ara

DevreMulk UyelikTipleriMenu.jpg

Devre Mülk üyelerinin sisteme kayıt edilmesinden önce Üyelik Tiplerinin tanımlanması gerekmektedir. Devre Mülk sekmesindeki Üyelik Tipleri seçeneği ile üyelik tipleri tanımı yapabilirsiniz.

UyelikTipiKayitKarti.jpg

Kodu: Üyelik Tipinin kısa kodunun belirtildiği alandır. Üyelik kayıtlarında üyelik tipi seçimi bu alandan yapılacağını öngörülerek anlaşılır bir kod tanımlanmasını tavsiye ederiz.
Açıklama: Üyelik Tipinin adının belirtildiği alandır.
Firma: Tanımlanan üyelik tipine ait üyeler için oluşturulacak rezervasyonların hangi firmaya bağlı oluşturulacağının belirtileceği alandır.
Oda Tipi: Tanımlanan üyelik tipine bağlı üyelere oluşturulacak rezervasyonların oda tiplerinin belirtildiği alandır.
Dönem Şablonu: Üyelik tipine bağlı üyelerin kullanacağı dönem şablonunun belirtildiği alandır.
Dönem Süresi: Üyelik tipinin kullanacağı dönem sürelerinin yılda bir, hafta da bir, ayda bir gibi seçilmesini sağlar. 1 yıl olarak seçildiğinde yılda 1 dönem kullanılacağını belirtmiş olursunuz.
Std. Süre: Üyelik tipine ait standart sürenin belirtildiği alandır.
Baş. Tarihi ve Bitiş Tarihi: Üyelik tipine bağlı üyelerin üyeliklerinin başlangıç ve bitiş tarihlerinin belirtileceği ilk ve son tarihlerin belirtildiği alandır.
Satış Fiyatı: Üyelik tipine ait standart fiyatın belirtildiği alandır.
Dvz.: Satış fiyatının döviz biriminin belirtildiği alandır.
Kaydırma: Üyelik tipine ait oluşturulacak dönem kullanımlarında ki dönemlerin kaydırma aralığının belirtildiği alandır. Belirtilmezse her yıl aynı tarihlerde dönem kullanımı oluşur.
Devre Mülk Üyeliğidir: Devre Tatil ve Devre Mülk üyeliklerinde kullanım oluşturabilmek için bu seçenek seçilmesi gerekmektedir.

OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?