Üyelik Tipleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Üyelik Tipleri

Üyelik Tipleri Tanımlama Sebebi

Devremülk ve SPA modüllerinde üyelik işlemleri için üyelik tipi tanımlanır. Tanımlanan üyelik tiplerine göre üyelik işlemleri yapılabilir.

Üyelik Tipi Tanımı

UyelikTipiListe.PNGAna ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Aktivite/Üyelik Tipleri seçilerek üyelik tipleri tanımlanır.
Devre Mülk üyelerinin sisteme kayıt edilmesinden önce Üyelik Tiplerinin tanımlanması gerekmektedir. Devre Mülk sekmesindeki Üyelik Tipleri seçeneği ile de üyelik tipleri tanımı yapabilirsiniz.


UyelikTipiKayitKarti.PNG

Kodu: Üyelik Tipinin kısa kodunun belirtildiği alandır. Üyelik kayıtlarında üyelik tipi seçimi bu alandan yapılacağını öngörülerek anlaşılır bir kod tanımlanmasını tavsiye ederiz.
Açıklama: Üyelik Tipinin adının belirtildiği alandır.
Firma: Tanımlanan üyelik tipine ait üyeler için oluşturulacak rezervasyonların hangi firmaya bağlı oluşturulacağının belirtileceği alandır.
Oda Tipi: Tanımlanan üyelik tipine bağlı üyelere oluşturulacak rezervasyonların oda tiplerinin belirtildiği alandır.
Dönem Şablonu: Üyelik tipine bağlı üyelerin kullanacağı dönem şablonunun belirtildiği alandır.
Dönem Süresi: Üyelik tipinin kullanacağı dönem sürelerinin yılda bir, hafta da bir, ayda bir gibi seçilmesini sağlar. 1 yıl olarak seçildiğinde yılda 1 dönem kullanılacağını belirtmiş olursunuz.
Std. Süre: Üyelik tipine ait standart sürenin belirtildiği alandır.
Baş. Tarihi ve Bitiş Tarihi: Üyelik tipine bağlı üyelerin üyeliklerinin başlangıç ve bitiş tarihlerinin belirtileceği ilk ve son tarihlerin belirtildiği alandır.
Satış Fiyatı: Üyelik tipine ait standart fiyatın belirtildiği alandır.
Dvz.: Satış fiyatının döviz biriminin belirtildiği alandır.
Kaydırma: Üyelik tipine ait oluşturulacak dönem kullanımlarında ki dönemlerin kaydırma aralığının belirtildiği alandır. Belirtilmezse her yıl aynı tarihlerde dönem kullanımı oluşur.
Devre Mülk Üyeliğidir: Devre Tatil ve Devre Mülk üyeliklerinde kullanım oluşturabilmek için bu seçenek seçilmesi gerekmektedir.


OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?