Not Tipleri Tanımı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Genel/Not Tipleri seçilerek Not Tipleri tanımı yapılır.

Sisteme kayıt edilen Rezervasyon Folyo Misafir kart bilgisi vb. tüm kayıtlara sınırsız not girilebilir. Not girerken kayıt kartında not tipi belirtilmesi gerekmektedir. Not tipleri bu alanda tanımlanır.

Örnek: Genel, Rezervasyon, Misafir vb. not tipleri oluşturulabilir.

NotTipiKayit

Kodu: Not tipinin kısa kodunun belirtildiği alandır.
Açıklama: Not tipinin adının ve açıklamasının belirtildiği alandır.
Varsayılan Tip: Bu seçenek seçildiğinde yeni açılan not tiplerinde tanımlanan not tipi seçili gelecektir.
Uyarı Notudur: Bu seçenek seçildiğinde kayıt edilen not uyarı olarak görünmesi sağlanacaktır. Uyarı not tiplerindeki notlar da Uyarı seçeneği seçili gelir. Notların bağlı olduğu kayıtlarda her açılışta uyarı notları ekrana gelir ve ayrıca Uyarı sekmesinde sürekli görünür olacaktır.

OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Kullanıcı Erişimleri

NotTipiKayitKullaniciErisimleriMenu.JPG


Not tipi tanım kaydında Diğer butonuna basarak çıkan menüden tanımlanan not tipini hangi kullanıcıların erişimi olacağını belirtebilirsiniz.480_NottipleriKullaniciErisimleri.jpg

Çıkan ekranda not tipini seçtikten sonra sol pencereden Kullanıcı Departman ve Görev olarak seçim yapabilir seçimlerin kayıt edilmesi için Ekle seçeneğini seçebilirsiniz. Seçimleri tamamladıktan sonra Kaydet seçeneği ile yaptığınız seçimleri kayıt edebilirsiniz.

Tanımlı Kurallar: Daha önceden tanımlanmış kuralların listesinin gösterir.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?