Sayım Dönemleri Tanımı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Stok/Sayım Dönemleri seçilerek hammadde tanımı yapılırken seçilecek olan Sayım Dönemleri tanımı yapılabilir.

RaBack.Exe içide Standart yada Stok sekmesi altındaki Stok butonuna basarak da tanım listesi ekranını açabilir ve buradan Sayım Dönemleri seçeneği ile Sayım Dönemlerinizi tanımlayabilirsiniz.

Sayım dönemi tanımlı olmadığına mal alış fişi girişi yapılmasına izin verilmez ve Mal Alış Fişi girişi esnasında sistem tarafından sayım dönemi ile ilgili uyarı ekranı gelecektir.

SayimDonemleriMenu


Sayım dönemlerine tıklandığında sistemde tanımlı olan sayım dönemleri listelenecektir.


SayimDonemleri

Yeni Sayım Dönemi oluşturmak için YeniKButon Master.PNG butonuna basılarak sayım dönemi tanımı yapılır. Sayım dönemi tanımlanan dönem dışında kalan tarihlerde stok işlemi yapılmasını önleyerek hata yapılmasını engeller. Her bir sayım döneminde sadece bir sayım yapılabilmektedir. Ara sayımlar için ek sayım dönemi tanımı yapılması gerekir.

SayimDonemleriKayit

Başlangıç Tarihi: Dönem başlangıç tarihinin belirtildiği alandır.
Bitiş Tarihi: Dönem bitiş tarihinin belirtildiği alandır.
Kodu: Sayım dönemimi seçiminde görünmesi istenen adın belirtildiği alandır.
Aktif: Aktif dönem olduğunu belirtmek için bu seçenek seçilir.
Standart: Standart, seçili dönemlerin devir yapılacak sayım dönemi olduğunu belirtir.
Örnek: Standart seçili olamayan ve ayın 15 inde yapılan spot sayım için devir yapılmaz ama sayım yapılabilmesi için sayım dönemi oluşturulması gerekir.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?