POS Raporlar

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

POS Raporlar

80_POS_TS.Raporlar.Menu

Log Raporu

Log Raporu: Kullanıcıları RAPOS'da yapmış olduğu işlemler (hareketler) kayıt edilir. Bu kayıtlar istenildiği zaman belirlenen kriterlerde filtre edilerek raporlanabilir. Kayıt detaylarını göster diyerek yapılan değişikliklerin detayının gösterilmesini sağlar. Detaylarda eski değerler ve yeni değerler gösterilir böylece hangi alanlarda değişiklik yapıldığı vurgulanmış olur.

POS_Raporlari_LogIzlemeRaporlari_Liste

POS_Raporlari_LogIzlemeRaporlari_Rapor

Kullanıcı Raporu

Kullanıcı Raporu: Sistemde tanımlı olan kullanıcıların listelenmesi ve raporlanması sağlanır.

POS_Raporlari_TanimliKullanicilarRaporu_Liste

POS_Raporlari_TanimliKullanicilarRaporu_rapor

Adisyon Raporu

Adisyon Raporu: Adisyon raporunda belirli tarih belirli saat belirli kullanıcı vb... kriterler verilerek adisyonların listelenmesi sağlanır. Adisyon Detaylarını Göster seçeneği işaretlenerek adisyon içeriklerinin raporda gösterilme imkanı da sunulmuştur.
80 pos pc.raporlar.adisyonraporu.zoom90.png
POS Raporlari AdisyonRaporu Rapor.PNG

Özellikle belirli tarihler arasında bir personelin adisyonlarını Adisyon Raporu ile raporlayabilirsiniz.

Ürün Satış Raporu

Ürün Satış Raporu: Adisyon kalemlerinin rapor olarak alınmasını sağlar. Sadece IKRAM Olanları Listele seçeneği ile İkram raporu olarak da kullanılabilir.Garson kısmında filtre yapılarak garsonların sattığı ürünlerin listelenmesi içinde kullanılabilir. Departman seçimi yapılarak o departmanda hangi ürünlerin satıldığının raporlanması içinde kullanılabilir. Adisyon türüne PESIN yazarak sadece peşin satışların raporlanması içinde kullanılabilir.


UrunSatisRaporu.PNG

Adisyon Satış-Ürün Analizi

Adisyon Satış-Ürün Analizi: Adisyon Satış Ürün Analiz raporunda belirtilen tarihler ve departmanlar arasında her ürünün ay ay, gün gün satış toplamlarını alabilir ürünlerin satış oranlarına bağlı olarak yüzdesel raporlar çıkarabilme imkanı vardır.Dizayn seçeneği seçili iken gelen alanları sürükle bırak yöntemi ile taşıyarak farklı analizler yapılabilir.
80 pos pc.raporlar.adisyonsatisurunanaliz.zoom90.png

Adisyon Analizi

Adisyon Analizi: Adisyon analizi raporunda adisyon bazında analizler yapma imkanı sunulmaktadır. aşağıdaki resimde adisyon bazında ay ay toplam kişi ve toplam gelir bilgileri gösterilmektedir. Ayrıca dizayn seçeneği seçili iken gelen alanları sürükle bırak yöntemi ile taşıyarak farklı analizler de yapılabilir.
80_POS_PC.Raporlar.AdisyonAnalizi.jpg

Adisyon Gelir Kontrol Raporu

Adisyon Gelir Kontrol Raporu : ile başlangıç ve bitiş tarihi arasında ki departmanlardan girilen adisyonların ödenmez olanların toplamı, ödenmez olmayanların toplamı, folyoya yansıyanların toplamı ve departman toplamı gibi toplamların raporlandırılmasını sağlar.

POS_Raporlari_AdisyonGelirKontrolRaporu_Liste

POS_Raporlari_AdisyonGelirKontrolRaporu_Rapor

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?