Mesai Tipleri

AmonRa Wiki sitesinden
Atla: kullan, ara

Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Personel/Mesai Tipleri seçilerek Mesai Tablosu ve Mesai Listesi ekranlarından düzenlenen mesailerin tipleri tanımlanır.

MesaitTipleriKayit.PNG

Kodu: Mesai kodu bu alanda belirtilir. Belirtilen mesai tipi kodu ile Mesai Tablosu ve Mesai Listesi ekranlarından seçim yapılacağından çalışma saati anlaşılır kısa kodlar tanımlanmalıdır. Örneğin A, B, C shiftleri, STD vb.
Açıklama: Mesai tipi tanımının adının belirtildiği alandır. Kodun uzun açıklaması bu alanda belirtilir.
Rengi: Mesai Tablosu ve Mesai Listesi ekranlarında farklı renklerde görünmesi için bu alandan renk seçimi yapılır.
Simge Kodu:
Puan: Tanımlanan mesai tipini standart mesai ise 1 ek ücret gerektiren bir mesai ise ek ücret oranına göre puan verilebilir. Örneğin 1, 1,5 veya 2 vb.
Varsayılan: Tanımlanan mesai tipi personel için açılan mesai kaydında hazır seçili gelmesi isteniyorsa Varsayılan seçeneği seçilir.
İzinli: Tanımlanan mesai tipi haftalık yıllık vb. izin için tanımlanıyorsa bu seçenek seçilir. Örneğin IZIN, YILLIK, UCRETSIZ vb.

OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?