Satın Alma Talepleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

75_Satinalma_SA.Talepleri

Ana depo taleplerinden depodan karşılanamayan talepler satın alma talebine dönüştürülürek Satın Alma Talepleri ekranında görünür. Satın alma departmanından depoların istediği malzemeleri gösteren ekrandır. Bu ekrandan departmanların talepleri değerlendirilip uygun görülen talepler karşılanır.

75_Satinalma_SA.Talepleri1

Eğer satın alma talebinde bulunmak için onay gerekiyorsa Onay Seviyesi Göster seçeneği aktif olarak gelir. Bu ekrandaki kolonların gösterdiği bilgiler:

SATalep: Alınması talep edilen miktar
İhtiyaç: Talebin karşılanacak miktarı.
Satıcı Talep: Daha önceden bu malzeme için verilmiş siparişlerdeki toplam miktar.

Satıra çift tıklandığında veya + işaretine basıldığında satırın detayı açılacaktır. Burada ilgili malzemeye ait Fişler ve Bakiyeler incelenebilir. Gerekli durumlarda talep fişleri çift tıklanarak açılır ve fiş üzerinde değişiklik yapılabilir.

75_Satinalma_SA.Talepleri.Detay

Onay kolonu yeşil ise satırda işlem yapılabilir. Buradaki ilk rakam şu andaki onay seviyesini, ikincisi ise malzemenin onay seviyesini gösterir. Onay seviyesi malzemeninkine eşit olduğunda onay süreci tamamlanmış demektir.

Eğer malzemenin sözleşmeli bir satıcısı varsa bu satıcı otomatik olarak gelir. Satıcı belirlenmemişse satıcı alanı boş gelecektir.

Satırdaki İhtiyaç alanı sıfırdan büyükse satır Seç kutucuğu seçilerek aşağıdaki işlemler yapılabilir:

Sözleşmeli Satıcı olan satırlarda satıcıdan Fiyat Teklifi istenebilir veya direk olarak Sipariş işlemleri yapılabilir.

Satıcısı olmayan satırlar için çeşitli satıcılardan Fiyat Teklifi istenebilir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?