Transfer

AmonRa Wiki sitesinden
Atla: kullan, ara

30_Folyo_FolyoHareketleri_Islemler

Farklı oda hesaplarının tek folyoda birleştirilmesi yada farklı odalara tek fatura kesilmesinin istenmesi gibi durumlarda transfer işlemi kullanılabilir. Folyo hareketlerinin iki şekilde transfer yapılmasına imkan tanınmıştır.

Hesap Transfer: Hesap Transfer işlemi seçili folyodaki tüm işlemlerin belirtilen oda folyosuna transfer edilmesini sağlar.
30_Folyo_FolyoHareketleri_Liste_BakiyeTransfer
Transfer edilecek tutarın açıklama belirtilerek transfer işleminin yapılması daha sonra bu bakiyenin neden transfer edildiğinin anlaşılmasında kolaylık sağlayacaktır.
İşlem Transfer: Hesap ekstresi üzerinden seçim yapılarak 30_Folyo_FolyoHareketleri_Liste_IslemTransfer seçeneği ile başka bir folyoya hareketler transfer edilir.
Klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak birden fazla işlemi seçerek transfer yapma imkanı da vardır.
30_Folyo_FolyoHareketleri_Liste_IslemTransferOdasec
İşlem Transfer butonuna bastıktan sonra yukarıdaki kayıt kartında oda numarasının belirtilip Tamam butonuna basılması gerekmektedir.


Transfer işlemleri sonrası fatura kesme işlemi için Fatura sayfasındaki işlemleri izlenebilir


Transfer işlemlerinde eski folyodaki hareketler yeni folyoya aktarılırken eski folyoda eksili işlem yaparak iz bırakmaktadır. Eğer eksili işlem yapılması istenmiyorsa Önbüro ayarlarından Folyo sekmesindeki Transferde Eski Folyoda İşlem Kalmasın seçeneği seçilmelidir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?