Transfer

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Transfer İşlemleri

Farklı oda hesaplarının tek folyoda birleştirilmesi yada farklı odalara tek fatura kesilmesinin istenmesi gibi durumlarda transfer işlemi kullanılabilir. Folyo hareketlerinin iki şekilde transfer yapılmasına imkan tanınmıştır.

30_Folyo_FolyoHareketleri_Islemler

Hesap Transfer

Hesap Transfer işlemi seçili folyodaki tüm işlemlerin belirtilen oda folyosuna transfer edilmesini sağlar.

30_Folyo_FolyoHareketleri_Liste_BakiyeTransfer
Transfer edilecek tutarın açıklama belirtilerek transfer işleminin yapılması daha sonra bu bakiyenin neden transfer edildiğinin anlaşılmasında kolaylık sağlayacaktır.

İşlem Transfer

Hesap ekstresi üzerinden seçim yapılarak 30_Folyo_FolyoHareketleri_Liste_IslemTransfer seçeneği ile başka bir folyoya hareketler transfer edilir.

Klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak birden fazla işlemi seçerek transfer yapma imkanı da vardır.
30_Folyo_FolyoHareketleri_Liste_IslemTransferOdasec

İşlem Transfer butonuna bastıktan sonra yukarıdaki kayıt kartında işlemin gönderileceği oda numarasının belirtilip Tamam butonuna basılması gerekmektedir. Böylece seçilen işlem yada işlemlerin belirtilen odaya transferi gerçekleştirilir.


Transfer işlemleri sonrası fatura kesme işlemi için Kesilen Faturalar sayfasındaki işlemleri izlenebilir


Transfer işlemlerinde eski folyodaki hareketler yeni folyoya aktarılırken eski folyoda eksili işlem yaparak iz bırakmaktadır. Eğer eksili işlem yapılması istenmiyorsa Önbüro ayarlarından Folyo sekmesindeki Transferde Eski Folyoda İşlem Kalmasın seçeneği seçilmelidir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?