Fiyat Karşılaştırma

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

75_Satinalma_Fiyat.Karsilastirma

Satıcılardan alınan fiyat tekliflerinin karşılaştırıldığı ekrandır.

Fiyat Talebi gönderilmiş ise buradaki malzemeler listelenir ve firmadan gelen fiyat teklifi buradan da girilip kaydedilebilir.

Her satıcı için kolonlar Satıcı Kartında seçilen Teklif rengine göre renklendirilmiştir.

Tekliflerin girilebilmesi için Teklif Talep Formları'nda bir tane seçilmiş olmalıdır. Böylece bu fiyat talebindeki malzemeler ve satıcılar listelenecek ve Fiyat, Marka, not gibi bilgiler bu ekrandan girilebilecektir.

Teklif fiyatları girildikten sonra Uygun F. Seç butonu kullanılarak uygun fiyatın otomatik seçilmesi sağlanabilir veya satırda istenilen teklif seçilebilir.

Seçimi Kaldır butonu satırlarda yapılmış olan seçimleri temizler.

FiyatKarsilastirmaSagMenu.jpgSağ tık menüsündeki En Uygun Toplamı Hesapla ile toplam tutar olarak en uygun teklif Seçilen başlığı altındaki Not alanının alt toplam satırında gösterilecektir.


Uygun F. Seç ve En Uygun Toplamı Hesapla seçeneklerinin etkin olması için, Onayımı Bekleyenler seçili iken form numarasında talep formu çağrılarak karşılaştırma yapılıyor olması gerekmektedir.


Seçim işlemi tamamlandığında Seçilene Aktar diyerek teklif bilgilerini geçici olarak seçilen kısmına yazılır. İşlemleri Kaydet ise bu seçimlerden emin olunduğunda kullanılır ve yapılan işlemleri kaydeder.

75_Satinalma_Fiyat.Karsilastirma1

Onay kayıtları düğmesine basılarak seçili satırın daha önce kimler tarafından onaylandığı görülebilir.

Alışlar düğmesi ise seçili malzemenin daha önceki alışlarıyla ilgili detaylı bir listeyi açar.

Onay süreci tamamlanmış satın alma talepleri Onaylanmış Olanlar seçeneği seçilerek filtre edilir. Satıcı sipariş butonu ile seçilmiş uygun fiyata göre satıcı sipariş formu oluşturulur. Birden fazla satıcı seçilmişse sistem otomatik olarak her satıcı için ayrı bir fiş oluşturacaktır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?