Mesai Listesi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Personel mesailerinin tanımlandığı alandır. Operasyon sekmesinden veya Aktivite sekmesinde Mesai Listesi seçeneği ile personel çalışma saatlerini sisteme tanımlayabilirsiniz.

PersonelMesaiTanimi.PNG

Personel seçimi ile sadece bir personele mesai tanımı yapılabildiği gibi, , Görev veya Departman seçimi yaparak o göreve yada departmana bağlı tüm personele bir mesai kaydı ile mesai tanımı yapılabilmektedir.
Personel: Mesai tanımı yapılan personel bu alandan seçilir.
Başlangıç-Bitiş Tarihi: Mesai tanımının başlangıç ve bitiş tarihi bu aladan belirtilir. Bir günlük mesai tanımlarında başlangıç ve bitiş tarihi aynı verilir. Başlangıç bitiş tarihleri faklı belirtildiğinde tarihler arasında kalan her gün belirtilen saatler arasında mesai tanımı yapılacaktır.
Zaman: Önceden tanımlanmış mesai tipi bu alandan belirtilir. (Örnek A shifti B shifti veya 7-15, 15-23 gibi)
Baş. ve Bit Saat Zaman belirtildiğinde başlangıç ve bitiş tarihi bu alanlarda görülür. Zaman belirtilmediğinde özel çalışma saati bu alanlardan belirtilebilir.
Tipi: Mesai tipinin belirtildiği alandır.
Puan: Mesai tipine bağlı olarak hesaplanacak katsayının görüldüğü alandır. (Örneğin Bayram izinlerine çalışma, fazla mesai vb.)
İzinli: İzin gününde bu seçenek işaretlenerek OFF günü belirtilmiş olur.
Açıklama: Mesai tanımında yapılması gerekli bir açıklama varsa bu alanda belirtilir.
Öncelik: Aynı saatlerde tanımlı farklı mesai tanımı varsa öncelik belirterek hangi mesai tanımının temel alınacağını belirtebilirsiniz.

Mesai (Shift) kayıtlarının daha hızlı kayıt edilemsi için Mesai Tablosu'nu kullanabilirsiniz.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?