Görev Merkezi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Görev Merkezi

Sisteme girilen arızalar, misafir talepleri ve görevler Operasyon ekmesi altında Görev Merkezi seçeneği ile listelenir.

Klavye kısayolu F11

GorevMerkeziMenu.PNG

Çıkan listede kayıt takibi ve yeni kayıt girişi yapılabilir. Diğer tüm liste ekranlarında olduğu gibi bu ekranda da ilgili alanlara göre filtreleme yapılabilir.

Açıklama, Bildiren gibi yazılabilir alanlarda otomatik olarak içinde geçen kelimelere göre filtreleme yapılacaktır. Tarih saat gibi rakamsal alanlarda direk eşleşmeye göre arama yapılabileceği gibi Ctrl+Space butonlarına basılarak açılan ekrandan Aralık verme yada girilen değerden küçük yada büyük değerleri sorgulama gibi farklı sorgulamalar yapılabilir.


Ctrl_Space_Menu

Kayıt Türü:

Gorev_Merkezi_Kayıt_Turu.PNG

Görev: Görev kayıtlarının listelenmesi sağlanır.
Teknik: Teknik Servis kayıtlarının listelenmesi sağlanır.
Talep: Talep kayıtlarının listelenmesi sağlanır.

İşlemlerin kayıt türüne göre

Seçimlerim:
Görevlerim: Oturumu açık olan kullanıcıya gelen talep, arıza veya görev kayıtların liste ekranında gösterilmesini sağlar.
Görev Yapılacaklar:
Departman Yapılacaklar: Oturumu açık olan kullanıcının bağlı olduğu departmana gelen talep, arıza veya görev kayıtların liste ekranında gösterilmesini sağlar.
Kayıtlarım: Oturumu açık olan kullanıcı tarafından açılan talep, arıza veya görev kayıtların liste ekranında gösterilmesini sağlar.
Takip Ettiklerim:
Görevimin Görevleri: Oturumu açık olan kullanıcıya ait görevlerin alt görevlerini de liste ekranında gösterilmesini sağlar.
Sonrakileri Gösterme: Çalışma gününden sonraki günlere ait kayıtların liste ekranında gösterilmemesini sağlar.
Oto. Hariç: Otomatik olarak oluşturulmayan kayıtları gösterir. (Örnek olarak demirbaş kayıtlarındaki tanımlardan dolayı oluşan BAKIM kayıtları gösterilmez.)
Zamanı Geçenler: Kayıt kartında belirtilen tarihte tamamlanmayan kayıtların listelenmesini sağlar.:Tüketimi Olanlar: Kayıt kartında yapılan işleme istinaden tüketim kaydı olanların listelenmesini sağlar.
Tüketimi Olanlar: Tüketim kaydı olan kayıtların ekranda görünmesini sağlar.
- Dış Servis: Dış Servise karşılık açılan boş kayıtların görünmemesini sağlar.
Durum: Kayıtları durumlarına göre filtreler.Durum kısmında yapılan seçim bir sonraki liste açılışında dikkate alınmaktadır. Örneğin liste ekranında sadece yeni kayıtlarının gelmesi isteniyorsa Yeni seçeneğinin seçilip tamam butonuna basılması yeterli olacaktır.

Gorev_Merkezi_Durum_Filtre

Tipi: Kayıtları tiplerine göre filtreler.

Liste ekranından yeni kayıt girişi, benzer kayıtlar için kopyalama, kayıt ile ilgili işlemler yapmak için değiştirme ve döküm almak için önizleme seçenekleri bulunmaktadır.

Biten Operasyon kayıtları sadece kullanıcı yetkisi Yönetici seviyesinde olan kullanıcılar tarafından silinebilir.

Durum Değiştirme

Teknik_teknik.hizmetler_liste_Durum
Liste ekranında kayıt seçerek sağ menüden durum değişikliği yapma imkanı da vardır. Görevli Ekle, Not Ekle ve İşlem Ekle seçenekleri ile seçili kaydın içine girmeden işlem yapma imkanı sağlar.

Eğer Yeni Kayıt durumundaki bir görev kaydında Departman ve/veya Görev belirtilmiş ama personel atanmamışsa ilk durum değişikliğinde personel atanması için uyarı verecektir.

Durum değiştirme nedeni tanımlaması yapıldıysa durum değiştirme seçimi ekrana gelecektir.

OperasyonDurumDegisiklikNeden.PNG

Özellikle mobil uygulamada durum değişliklerinde not ekleme yerine tek tıkla neden seçimi seçilerek durum değişiklik nedeni belirtmek kolaylık sağlayacaktır.

Not Ekle

Not ekle işlemi ile seçili operasyon kaydına not kaydı girilir. Notlar genelde operasyon kaydında yapılacak işlemleri gösterir.

GorevNoteEkle.PNG

Not: Notun girildiği alandır.
Referans Bilgi: Not ile ilgili farklı departman veya personel açıklama yazılacaksa bu alanda belirtilir.
Uyarı Göster: Notun ilgili kayıtlarda ekran da uyarı vermesini sağlar.
Tamamlandı: Not ile ilgili yapılması gereken varsa İşlem seçeneği kullanılmıyorsa bu seçenek ile tamamlandığı belirtilir.

İşlem Ekle

Operasyon kaydı tamamlanırken birden fazla personel işin tamamlanmasını sağladığı durumlarda işin belli kısmı yapıldığında yapan personel işlem girerek ne kadar sürdüğünü belirtir.

OperasyonIslemEkle.PNG

Son İ Saati: Bir önceki işlemin bitiş saatini bu işlemin başlangıç saati olarak gelmesini sağlar.
Şu An: Başlangıçtan şu ana kadar olan süreyi hesaplayarak süre alanına yazılmasını sağlar.
Özel: İşlemlerin yetkisi olmayan kullanıcılar tarafından görünmemesini sağlar.
Açıklama: İşlemin içeriği bu alanda belirtilir.
Personel: İşlemi yapan personel seçimi yapılır. Özellikle Order Taker personel bulunduran işletmelerde işlemin hangi personelin yaptığının seçilmesi gerektiğinde bu alandan personel seçimi yapılır.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?