Satın Alma Onay Listesi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

75_Satinalma_SA.Onay.Listesi

Kullanıcının onayını bekleyen malzemeleri görebileceği ekrandır. Satın alma Onay listesinden satın alma sipariş onayının son durumu ve en son kimin ve hangi departmanın onayından geçtiği bilgisine ulaşabilirsiniz.

75_Satinalma_SA.Onay.Listesi.1

Talep tipi ve gerekiyorsa Depo, Stok Grubu veya Stok Adı filtrelerinden uygun olan seçilir ve Hazırla düğmesine basıldığında kullanıcının onayını bekleyen malzemeler listelenir.

Tüm Bekleyen Onaylar kutucuğu seçildiğinde onay süreci başlamış tüm malzemeler listelenir. Kullanıcının onay seviyesinden farklı seviyede onay bekleyen kalemler de olduğundan bu seçenek seçildiğinde herhangi bir işlem yapılamaz, sadece bilgi amaçlı kullanılır. Alt Seviyeler Dahil seçeneği seçildiğinde Tüm Bekleyen Onaylar seçeneği pasif olur ve kullanıcı onay seviyesine bağlı ve altındaki onay seviyesindeki satın almalar da listelenir. Tüm Bekleyen Onaylar'dan farkı seçilen satın almalar alt seviye onayda olsa bile onay verip işlemi kaydetme imkanı sağlar.

İşlem yapılacak satırlar onaylanıyorsa Onay, iptal edilecekse de Red kutucukları işaretlenir. Ayrıca bazı kolonlar da diğerlerinde farklı renkte gösterilmiştir (Miktar, Satır Notu gibi), bu alanlarda gerekirse değişiklik yapılabilir.

Tüm seçimler yapıldıktan sonra Kaydet denildiğinde onay ve red işlemleri gerçekleşmiş olur.

Onay kayıtları düğmesine basılarak seçili satırın daha önce kimler tarafından onaylandığı görülebilir.

Alışlar düğmesi ise seçili malzemenin daha önceki alışlarıyla ilgili detaylı bir listeyi açar.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?