Üyelikler

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

DevreMulk UyeliklerMenu.jpg

Devre Mülk sekmesinden Üyelikler seçeneği ile üyelik kayıtlarınızı girebilirsiniz.

Üyelik kartında kayıt aşamasında Misafir alanında seçim yapabilmek için öncelikle misafir kartı tanımlanması gerekmektedir. Misafir kartı tanımı ile üyelik dönemi bitse de misafir kayıt kartı ile her zaman üye bilgilerine ulaşılabileceği için önemlidir.

Misafir kartı kaydı yapılmadan açılan üyelik kayıtlarında daha sonradan misafir kartı oluşturulduğunda Üye adı ve soy adı, email ve telefon bilgileri misafir kart bilgilerine aktarılacaktır.

UyelikKartiTanimi.png

Aktif: Tanımlanan üyelik kartının kullanım tahsisi için aktif olduğunun belirlendiği alandır. Üyeliği bir şekilde son bulan üyeleri silmek yerine bu alandan seçimi kaldırarak pasif yapabilirsiniz.

Üye Tipi: Tanımlanan üye tipi bu alandan belirtilir. (Devre Mülk, Devre Tatil vb…)

''''Durumu: Üyelik durumu bu alandan belirtilir. İhtiyaç durumunda tanımlama butonu ile farklı üyelik durumları tanımlanabilir.

Süresi: Üyeliğin süresi bu alanda belirtilir.

Başlangıç ve Bitiş Tarihi: Üyelik başlangıç ve bitiş tarihi bu alandan belirtilir. Süre belirtildiğinde bitiş tarihi otomatik oluşur.

Satış Yapan: Personel tanımlarından satışı yapan personel bu alandan seçilir. Personel tanımı prim ve komisyon hesaplaması yapmanızı sağlayacaktır.

Not: Üyelik ile ilgili kıs not varsa bu alandan belirtilir.

Fiyat: Üyelik ücreti bu alanda belirtilir. Bu alanda rezervasyon kayıt kartındaki tutar ve yüzde indirim özellikleri de kullanılabilir.

Ödemeler: Avans olarak alınan ön ödemeler ve ödeme planları Ödemeler butonu ile tanımlanır.

UyelikKartiTanimi DevreMulk.png

Devre Mülk sekmesinde Oda Tipi ve Oda No alanı belirterek üye kullanım kayıtlarında hangi oda tipi ve oda numarasına kayıt yapılacağı belirtilir.

UyelikKartiTanimi SonrakiDonem.png

Kullanım kısmından üyeye ait dönem kullanımlarını belirtilir. Sonraki Dönemleri Belirle seçeneği Dönem Kullanım Listesi ekranına geçiş yapılır. Çoklu dönem ekle seçeneği ile sonraki dönemi veya çoklu olarak üyeye ait tüm kullanım dönemlerini sistemden otomatik olarak oluşturma imkanı vardır.

UyelikKartiTanimi_Tapu

Tapu, vekalet ve tapu teslim bildirimi için apu-Vekalet sekmesi kullanılır.

UyelikKartiTanimi_SozlesmeYazdir
Tanımlanan üyenin Sözleşme ve Ödeme planını Yazdır butonunun sağındaki ok simgesi ile çıkan menüden yazdırabilirsiniz. Ödeme Dökümü ile toplanacak ödenecek, ödenen, kalan tutarların belirtildiği detaylı ödeme bilgilerini alabilirsiniz.


UyelikListeDiger.PNG

Fatura Kes: Üyelik ücretine istinaden seçili üyeye fatura kesilmesini sağlar. Fatura ekranı üzerinden faturada kullanıcı yetkisine bağlı olarak değişiklik yapılabilir.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?