OnApp Kurulum

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

OnApp Mobil Kurulum

Onapp Setup linkinden mobil cihazınıza kurulum yaparak Download klasörünüze yüklenen dosyayı çalıştırmanız gerekmektedir.

( Mobil cihazınızda Google Play dışında link ile program yüklemesi yapabilmek için Ayarlar seçeneğinden Güvenlik/Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekmektedir.)

İşletmenizdeki kablosuz ağ ile hem de mobil data ile işletme dışında Onapp kullanımını yapabilmek için Bilgi İşlem yetkilisi tarafından NAT Loop Back ayarlarınızın yapılması gerekmektedir.


OnApp Yukleme.PNGOnApp Yukleme Tamam.PNGOnApp Yukleniyor.PNG


OnApp izinler 6.PNG


İlk açılışta altı adım ile yetki talebi olacaktır. Ses, Fotoğraf Çekme, Konum, Medya dosyalarına erişme, Telefon aramaları yapma ve Çağrıları yönetme, Kişilere erişme izni talep edilecektir.


OnApp login.PNG


Gerekli izinler verildikten sonra çıkan Login ekranında ilk girişte kullanıcı adı ve şifrenin doğru olması gerekli değildir.


OnApp Sync Devices.PNG


Login ekranını geçtikten sonra ilk açılış olduğu için cihaz senkronizasyonu yapılması gerekmektedir. Listede daha önceden senkronize olmuş cihazlardan seçim yapabilir yada OnApp Sync Devices Add.PNG butonuna basarak yeni mobil cihaz olarak tanım yapabilirsiniz.


OnApp Sync Login.PNG


Cihaz senkronizaysonundan sonra ıkan kullanıcı adı ve şifre doğru şekilde belirtilmesi gerekmektedir.Kullanıdığınız cihaz ortak bir cihaz değilse sadece siz kullanıyorsanız Remember Me seçeneğini seçerek kullanıcı adı ve şifrenin hatırlamasını sağlayabilirsiniz.


OnApp Sync Preferences.PNG


Login olduktan sonra senkronizasyon sıklığı olarak Always seçili olduğundan emin olunduktan sonra ana ekrana geçiş yaparak Onapp kullanımına başlayabilirsiniz.


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?