W0.80.03.01

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

W0.80.03.01

GENEL

 1. Liste ekranlarında Pasifleri Gösterme adlı seçenek Pasifler Dahil şeklinde değiştirildi. Bu versiyondan sonra seçim yapıldığında pasifler görünecektir.
 2. Salecall Liste ekranı ve Salecall sekmesi içeren tüm detay panellerinde Edit butonu eklendi. Böylece kayıt edilen tüm Salecall notlarına düzenleme imkanı verildi.
 3. Tüm Duration (Süre) alanlarından Day (gün) alanı kaldırıldı. Süre alanlarından sadece Saat ve Dakika kullanılabilecektir.
 4. Tüm liste ekranlarındaki detay panellerinde sağ tarafta yer alan liste şablonu ile sol sekme kullanıcı kendi istediği ölçüde genişletip daraltabilecek şekilde düzenlendi.
 5. Detay Panel içeren tüm listelerde satır işaretlendiği zaman üst ve alt satıra geçebilmesini sağlayan ileri geri butonları eklendi.
 6. Tüm liste ekranlarında soldaki araç çubuğuna Logs butonu eklendi. Seçili kaydın değişiklik hareketlerini gösterilmesini sağlar.

MUHASEBE (ACC)

 1. Cari Kara Liste (Acc Black List) liste ekranı eklendi. Kara listeye eklemek istediğiniz firmayı seçip, gerekli bilgi ve açıklamaları doldurup kaydedebilirsiniz.
 2. Bankalar liste ekranı eklendi. Araç çubuğundan Add butonuna tıklayarak açılan formdan banka ekleyebilirsiniz.
 3. Finans yeni menü grubu oluşturuldu. Finans Onay, Ödeme Talep, Planlama, Finans Hareketleri, Tah Plan, Tah.Talep, Ödeme Plan, Çek Listesi, Fin. Tipleri, Fin. Grupları ve Mali Analiz işlemleri eklendi.
  • Fin. Onay: Ödeme Talep’den gelen taleplerin onaylandığı listedir.
  • Ödeme Talep: Ödemesi yapılacak firmaların kayıtlarının bulunduğu ve yeni ödeme talep kaydı girilebilen listedir.
  • Planlama: Ödeme taleplerinin planlandığı listedir.
  • Fin. Hareketleri: Finans talep fiş satırlarının bulunduğu listedir.
  • Tahsilat Plan: Yapılacak tahsilatların kayıt edildiği listedir.
  • Tah. Talep: Tahsil yapılacak firmaların kayıtlarının tutulduğu-eklendiği listedir.
  • Ödeme Plan: Onay Listesinde onay süreci tamamlanan ödeme kayıtlarının listedir.
  • Çek Listesi: Firmalara verilen ve alınan çeklerin kayıt edildiği listedir.
  • Mali Analiz: Finans işlemlerin raporlarının alındığı alndır..
 4. Ana ekrana eklemek için Finans Onay portleti oluşturuldu. (FinReqAuthStat) Ana ekrana eklendikten sonra seçildiği zaman Finans Onay Listesi ekranı açılır.

SATIŞ

 1. Company liste ekranındaki Detay Panel’inde, Contact sekmesinde Contact History butonu eklendi. Seçildiğinde ilgili firmaya ait geçmiş Contact kayıtları görülebilir.
 2. Company liste ekranı Detay Paneli’nde SaleCall sekmesinde, satış notları için Reply butonunda düzenleme yapıldı.
 3. Special Days (Özel Günler) liste ekranı eklendi.
 4. Contact liste ekranından Add butonu (kayıt ekleme işlemi) kaldırıldı. İletişim kaydı eklemek için kişinin ilgili olduğu firma seçilip kayıt içinden iletişim bilgisi eklenmesi gerekmektedir.

HR (İNSAN KAYNAKLARI)

 1. Employee liste ekranında Detay Paneli’nde Contact sekmesinde Contact History butonu eklendi. Seçili kaydın log kayıtlarını göstermektedir.
 2. EmpWork liste ekranı eklendi. Kullanıcıların, daha önceden çalıştığı şirketleri, geçmiş referansları gösteren ve yeni kayıt girilebilmesi sağlandı.
 3. Tarih alanlarının bulunduğu formlarda yıl ibaresi ile ilgili düzenlemeler yapıldı.
 4. Tüm liste ekranlarındaki araç çubuğuna Excel butonu eklendi. Seçildiğinde ilgili listeyi Excel formatında aktarıyor.

OPERASYON

 1. Task liste ekranında filtre seçeneği olarak Regular (Düzenli) filtre seçeneği eklendi. Seçildiğinde Kullanıcının tekrar eden görevlerinin listelenmesini sağlar..
 2. Task liste ekranında Detay Paneli’nde, Notes sekmesinde Mentions (Etiketlerim) filte seçeneği eklendi. Seçildiğinde not kayıtlarında sadece kendine etiketlenen notlar listelenir. (Örneğin Adı Soyadı olan kullanıcı için @AS olarak açılmış notlar varsa listelenir.)
 3. Vehicle Entry liste ekranı eklendi. [[Ana Kapı| Ana_Kapı_Giriş-Çıkış]] ekranındaki gibi araçların belirtilen tarihlerde nerede ve kiminle olduğunu gösteren ve yeni kayıt ekleme imanı sağlar.
 4. Task listesi Detay Paneli’nde TaskSub sekmesi eklendi. Birden fazla kişinin görevli olduğu görevlerde her görevli görevin tamamlanması için yapacağı ve yaptığı işlemleri eklediği alandır.
 5. Task liste ekranında Detay Paneli Note sekmesinde seçili olan göreve işlenen not’u başka göreve taşıyabilmek için, buton eklendi. Seçildiği zaman Task listesi açılıyor ve notu seçilen göreve aktarıyor.
 6. Note ekleme formuna Required seçeneği eklendi. Göreve eklenen notta bu seçenek seçilirse bu not tamamlanıncaya kadar görev kapatılamaz.
 7. Instruction liste ekranında Detay Paneli’nde Link Task sekmesine Upd. Task butonu eklendi. Seçilen göreve talimat ekleme ve talimatlarda yapılan değişikliklerin seçilen görevlerde güncellenmesini sağlar.
 8. Task liste ekranındaki Detay Paneli’nde Note sekmesinde UnDone (Yapılmayanlar) filtre seçeneği eklendi. Özellikle uzun notların bulunduğu görevlerde sadece yapılmayı bekleyen notları görmek için kullanabilirsiniz.
 9. Instruction kayıt ekranında, Employee-Departman-Position seçenekleri eklendi. Böylece görevli seçiminde sadece kişileri değil departman ve departmana bağlı görevleri de seçme imkanı sağlandı.
 10. Instruction liste ekranında, Update butonu için yetki düzenlemesi yapıldı. Kullanıcı sadece kendi talimatlarını güncelleyebilir. Departman yetkisi olan kullanıcılar Departman talimatlarını güncelleyebilir. Tüm yetkisi olan kullanıcılar da, tüm talimatları güncelleyebilir.

IBE

 1. Bonus Coupons ile ilgili düzenleme yapıldı.
 2. RoomType liste ekranında Pasifler Dahil filtre seçeneği eklendi. Liste ekranı açıldığında seçili gelmez ve sadece aktif tanımlar listelenir.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?