Çek Listesi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Planlama ekranında çıktıları alınan ve gerekli kontrolleri yapılan Çek ve Senet ödemeleri Çek Oluştur işlemi ile bu listeye aktarılacaktır. Aynı zamanda Tahsilat Plan kısmında girilen Tahsil çek ve Tahsil senedi işlemlerinin karşılığı olarak ta bu listeye Çek ve Senet kayıtlarınızı görebilirsiniz. Yani bu listede hem ödenecek hemde tahsilatı yapılacak olan tüm çek ve senet kayıtlarınıza ulaşabilirsiniz.

finanstalep_ceklistesi.png

Listenin standart filtre kısmının hemen üzerinden yer alan özel fitre seçenekleri ile liste içeriği değiştirilebilir. Bu alanda Ödeme tarihine göre aralık vererek iki tarih arası çek ve senet ödemeleri, Sadece belirli bir şube yada şubelerin ödemeleri, Bir döviz türüne göre yada çekin durumuna göre filtrelemeler yapabilirsiniz.

Çek listesinde yapabileceğiniz Doküman durumu ve Çek durumu takibi ile ilgili olarak da listenin solunda standart olarak yer alan menüde bu durumları değiştirebileceğiniz iki adet buton bulunur.

Dok. Durumu: Bu buton yardımı ile yapacağınız değişiklikler Çek yada Senet ‘in Merkezde mi?, Otele gönderildi mi? Firmaya teslim edildi mi? gibi durum kontrollerini yapabilmenize olanak sağlayacaktır. Listede bulunan alan yardımı bile bu bilgiyi görebilir, fitreler yardımı ile bu dokümanlar arasında aramlar yapabilirsiniz.

Çek Durumu: Bu buton yardımı ile yapacağınız değişiklikler Çek yada Senet ‘in ödenip ödenmediğini yada iptal olduğu gibi durum kontrollerini yapabilmenize olanak sağlayacaktır. Listede bulunan alan yardımı bile bu bilgiyi görebilir, fitreler yardımı ile bu dokümanlar arasında aramlar yapabilirsiniz.

** Eğer Çek koçanı tanımlayarak sistemde çek numarası üzerinden bir takip gerçekleştiriyor iseniz, Bu listede Kaybolan, yırtılan ya da iptal olan çekleriniz için manuel olarak buraya çeklerin durumu hakkında kayıtlar yapmanız gerekecektir. Çek Koçanı Tanımlama ve Kayıp - İptal Çek İşlemleri başlıkları altında bu dokümanda işlemler ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?