SPA Paket Satışları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

SPA Paket

Yeni Paket Satışı

SPA_YeniSPAPaketSatis.PNG

SPA sekmesindeki SPA Paket Satışları seçeneği ile ekrana gelen liste ekranından Yeni butonu ile SPA PAket satışı kayıt edilir.

SpaPaketRezervasyon.PNG

Firma: SPA Paket rezervasyonun acentesinin belirtildiği alandır. Ekspres modda açılan kayıt kartlarında pasif gelir.
Aktivite: Paket satışlarında aktivite tercihi belirtilen alandır. Ekspres modda açılan kayıt kartlarında pasif gelir. Bu sebeple aktivite her zaman SPA olarak seçili gelecektir.
Oda No: Paket satışın yapıldığı misafir otelde kalıyorsa oda numarasının belirtildiği alandır.
M.Kodu: Paket satışın yapıldığı misafir otelde kalmıyorsa misafir kodu alanından misafir adı soyadı gibi değerlere göre filtre yapılıp misafir seçimi yapıldığı alandır.
Adı Soyadı: Paket satışın yapıldığı misafirin adı soyadının belirtildiği alandır.
Rez.: Paket satışı bir rezervasyona bağlı oluşturulacaksa bağlanacağı rezervasyonun seçiminin yapıldığı alandır.
Satış Tarihi: Paket satışın yapıldığı tarihin belirtildiği alandır. Ekspres modda açılan kayıt kartlarında pasif gelir.
Satışı Yapan: Paket satışı yapan personelin belirtildiği alandır.
Info Per.: Paket satışın bilgilendirmesini yapan personelin belirtildiği alandır.
Paket: Paket satışın belirtildiği alandır.. (Paket hizmetlerinin tanımı için Ürünler sayfasından tanım yapılırken Menü seçimi yapılması gerekmektedir.)

Serbest Paket: Serbest paket seçimi yapılınca tanımlanan paketten bağımsız veya tanımlı paket içeriğini değiştirerek paket hazırlanabilir. Serbest Paket bölümünü inceleyerek özel paket tanımı yapabilirsiniz.

Baş. Tarihi: Paket hizmetin başlayacağı tarihin belirtildiği alandır.
Bitiş Tarihi: Paket hizmetin bitirileceği tarihin belirtildiği alandır.
Durum: Paket rezervasyonunun rezervasyon durumunun belirtildiği alandır. Ekspres modda açılan kayıt kartlarında pasif gelir. Bu sebeple durum her zaman Rezervasyon olarak seçili gelecektir.

Serbest Paket

SPA Paket kayıt kartı içinde iken paket değişikliğine ihtiyaç duyulursa SPA_Spa_Paket_PaketButonu.PNG butonuna basılarak SPA Paketi İçeriği ekranına geçiş yapılabilir.
SPA Paketi İçeriği kayıt ekranında üst pencerede kayıtlı paket, hizmet ve ürünleri seçebilmek için sekmelerden seçim yapılır. SPA_SpaPaket_EkleButonu.PNG butonu ile Seçilenler ekranına eklenmesi sağlanmış olacaktır.

SPA_SpaPaketIcerik.PNG

Paketler

SPA Paketi İçeriği ekranında Paketler sekmesinde daha önceden Ürün Tanımında tipi SPA Paket olarak tanımlanmış olan SPA Paketleri liste olarak gelecektir. Eğer paket içeriğinde bir değişiklik yapılmayacaksa SPA_SpaPaket_EkleButonu.PNG butonu ile peket içeriğinin Seçilenler ekranına eklenmesi sağlanmış olacaktır.

Hatalı yapılan ekleme işlemlerinde ekranın alt tarafındaki Seçilenler kısmından hatalı eklenen ürün seçildikten sonra SPA_SpaPaket_KaldirButonu.png butonuna basılarak hatalı kaydın Seçilenler kısmından kaldırılması sağlanır.

SPA_SpaPaket_Paketler.PNG

Hizmetler

Ürün Tanımında tipi SPA Hizmet olarak tanımlanmış olan SPA hizmetleri liste olarak gelecektir. Serbest pakete eklemesi istenen hizmetler seçilip (CTRL ile birden fazla hizmet seçilebilir) SPA_SpaPaket_EkleButonu.PNG butonuna basılarak seçilen hizmetlerin ekranın altındaki Seçilenler ekranına eklenmesi sağlanmış olacaktır.

Hatalı yapılan ekleme işlemlerinde ekranın alt tarafındaki Seçilenler kısmından hatalı eklenen hizmet seçildikten sonra SPA_SpaPaket_KaldirButonu.png butonuna basılarak hatalı kaydın Seçilenler kısmından kaldırılması sağlanır.

SPA_SpaPaket_Hizmetler.PNG

Ürünler

Ürün Tanımında tipi SPA Ürün olarak tanımlanmış olan SPA Ürünleri liste olarak gelecektir. Serbest pakete eklemesi istenen ürünler seçilip (CTRL ile birden fazla hizmet seçilebilir) SPA_SpaPaket_EkleButonu.PNG butonuna basılarak seçilen ürünlerin ekranın altındaki Seçilenler ekranına eklenmesi sağlanmış olacaktır.

Hatalı yapılan ekleme işlemlerinde ekranın alt tarafındaki Seçilenler kısmından hatalı eklenen ürün seçildikten sonra SPA_SpaPaket_KaldirButonu.png butonuna basılarak hatalı kaydın Seçilenler kısmından kaldırılması sağlanır.

SPA_SpaPaket_Urunler.PNG

Seçilenler

SPA_SpaPaket_Secilenler.PNG

SPA SpaPaket EkleButonu.PNG
Paket, Hizmet yada Ürünler tabında listelenen hizmet yada ürünlerin Seçilenler alanına eklenmesini sağlar.

SPA_SpaPaket_KaldirButonu.png Seçilenler alanına eklenen hizmet yada ürünlerin Seçilenler alanından kaldırılmasını sağlar.

SPA Spa Paket Tarih.PNG
Seçilenler alanındaki hizmetler için tarih ataması yapmak için kullanılır.

Tümüne Aynı Tarih: Tüm hizmetler aynı gün içinde alınacaksa bu seçenek ile tüm hizmetlere seçilen tarih atanır.
Bir Gün Aralıklarla: Seçilen tarih ilk hizmete atanır diğer hizmetler için tarih birer gün aralıklarla atanır
Tüm Tarihleri Temizle: Hizmetlere atanan tarihlerin kaldırılması için kullanılır.

SPA Spa Paket Saat.PNG

Seçilenler alanındaki hizmetler için saat ataması yapmak için kullanılır.

Tümüne Aynı Saat: Tüm hizmetlerin alınacağı saat aynı (hepsini sabah 10:00 da alacak gibi) ise bu seçenek ile tüm hizmetlere seçilen saat atanır.
Tüm Saatleri Temizle: Hizmetlere atanan tarihlerin kaldırılması için kullanılır.

SPA Spa Paket InfoPer.PNG
Info personeli seçildikten sonra SPA_Spa_Paket_UButonu.PNGbutonuna basılarak hizmetlerin Info yapan personel bilgileri güncellenmiş olacaktır.
SPA Spa Paket SatisiYapan.PNG
Satışı yapan personel seçildikten sonra SPA_Spa_Paket_UButonu.PNGbutonuna basılarak hizmetlerin Satış Yapan personel bilgileri güncellenmiş olacaktır.
SPA Spa Paket IndirimYuzdeButonu.PNG

Ind. %: Yüzde olarak uygulanacak indirimin belirtildiği alanlardır.

SPA Spa Paket IndirimTutarButonu.PNG

Ind. Tutar: Tutar olarak uygulanacak indirimin belirtildiği alanlardır.

SpaPaketIcerik_IndirimUygula.PNG

SPA_Spa_Paket_UygulaButonu.PNG seçeneği ile Yazılan Oranı veya tutarı tüm satırlara uygulama, eşit dağıtma, satırlara oranlı dağıtma imkanı sağlanmıştır. Ayrıca Tüm indirimleri sıfırlayarak indirimlerin silinmesi imkanı da vardır.

Misafir Paneli

SPAMisafirPaneli.PNG

SPA Misafir Paneli ekranı ile seçilen misafirin satın aldığı paket içeriği hizmet ve ürünleri tek ekranda görme ve ödeme alma imkanı vardır.

SPAMisafirPaneli.PNG

SPA MisafirPaneli YeniRezButonu.PNG
Seçili misafir için yeni rezervasyon kaydı girilmesini sağlar.
SPA MisafirPaneli HizliSatisButonu.PNG
Seçili misafir için yeni paket kaydı girilmesini sağlar.
SPA MisafirPaneli OdemeAlButonu.PNG
Ödeme Al seçeneği ile tüm hesap bakiyesini yada seçili olan hizmet bakiyesi kadar ödeme alınmasını sağlar.
SPAMisafirPaneli_OdemeAL.PNG
Tahsilat ekranında misafirden alınan tahsilatlar sisteme kaydedilir. Ödeme tek parça alınmışsa ilgili ödeme seçeneği yanındaki SPA_MisafirPaneli_BButonu.PNG butonuna basılarak bakiyenin otomatik yazılması sağlanır. Ödeme istenirse parçalı olarak da alınabilir. Örnekte görüldüğü gibi misafir hem nakit hem kredi kartı ile 2 parçada ödeme yaptıysa ekrandaki gibi giriş işlemi yapılabilir. Kalan bakiye satırında eğer varsa alınan ödemeden sonra kalan bakiye görüntülenir. Kalanı İndirim Yap seçeneği ile kalan bakiye miktarı kadar indirim yapılması sağlanır.

Tahsilat ekranında alınan ödeme kaydı Misafir panelinin alt penceresinde görülecektir. SPA_MisafirPaneli_IptalButonu.PNG butonu ile ödeme işlemini iptal etme imkanı vardır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?