Yeni Giriş (Walk-in)

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Yeni Giriş (Walk-in)

Kullanım Amacı

Walk-In misafirlerin hızlı bir şekilde girişlerinin yapılması için kullanılır.

Kullanımı

20_resepsiyon_yenigiris

Resepsiyon sekmesindeki Rezervasyonsuz CheckIn seçeneği ile rezervasyonsuz giriş işlemleri yapılır.

Klavye kısayolu Ctrl+F3

20_resepsiyon_yenigiris_kayit

Rezervasyonsuz Check-in işleminde ekrana gelen check-in kartında zorunlu alanlar farklı renkle vurgulanmıştır.Bu alanların eksiksiz olarak doldurulması gerekir. check-in kartında zorunlu alanlar dışındaki bilgilerinin de eksiksiz girilmesi gerekmektedir. (Örneğin double oda giriş işleminde ikinci kişi ismi vb.) Bu ekranda yazılan telefon numarası ve email adresi otomatik olarak rezervasyon kartındaki misafrin kartına işlenir.Tüm bilgilerin kontrolü yapıldıktan sonra TamamKayitButon Master.PNG butonu ile check-in işlemine devam edebilirsiniz.

Ekrana gelen Misafir Kartında gerekli bilgilerin girilmesi ya da kimlik tarama cihazı ile tarama yaparak kimlik bilgilerinin doldurması gerekmektedir.

Odada kalan diğer kişilerin misafir kartlarının check-in işleminde ekrana gelmesi için check-in öncesinde rezervasyon üzerine çift tıklayarak odada kalan diğer kişilerin de belirtilmesi gerekmektedir.Ayrıca Önbüro ayarlarında Check'inde Tüm Kartları Doldur seçeneğinin de seçili olması gerekmektedir.

Rezervasyoonsuz check in işleminde kayıt kartının tam doldurmadan Tamam butonuna basılması (örneğin oda numarası belirtmeden) gibi durumlarda rezervasyon olarak kayıt edilecektir. 'Giriş' listesi ekranından check in işlemine devam edebilirsiniz.

Day use checkin oda fiyatı basma uyarisi


Rezervasyonsuz giriş yapan oda day use kullanım olacaksa giriş işleminde oda fiyatının folyoya işleneceğine dair hatırlatma ekrani gelecektir. Bu hatırlatma ekranında evet diyerek harcama kaydı oluşturulması sağlanır.

20_misafir_karti
Harcama kaydı onay ekranından sonra odadaki misafirlerin kimlik bilgilerinin girilebilmesi için misafir kartı ekranı çıkacaktır. Odada konaklayan tüm misafir bilgileri girilmişse her misafir için yarı ayrı misafir kartı ekranı gelecektir.
TC Kimlik No alanında yazılan bilgilerin kırmızı renkte olması girilen vatandaşlık numarasının doğru rakamlardan oluşmadığı anlamına gelir. Doğru vatandaşlık numarası girilirse girilen rakamlar yeşil renkte olur.

(i) 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununa göre otel, motel ve tatil köyleri ile 30 yatak üzerinde kapasitesi olan özel veya resmi konaklama yerleri ve yatarak tedavi uygulayan özel sağlık müesseselerinin kayıtlarının bilgisayar ortamında tutulması, İnternet aracılığı ile Genel Kolluk Kuvvetlerine aktarılan bu bilgilerin GBT ve Aranan Araçlar Projesinden sorgulamasının yapılarak ilgili Emniyet Müdürlüğüne Polnet üzerinden bilgi verilmesine ilişkin hazırlanan GEÇİCİ İKAMET YERLERİ KİMLİK BİLDİRME PROJESİ 17.01.2005 tarihinde polis sorumluluk bölgesindeki tesislerde uygulamaya geçmiştir.

Bu sebeple Misafir Kartında bulunan koyu renkli bilgilerin doldurulması ve Polis veya Jandarma yetkililerinin bildirdiği saatte konaklama listesini göndermek kanuni bir zorunluluktur.

Giris islemi tamamlandi uyarisiTüm misafir kartlarında ki bilgiler doldurulup kaydedildikten sonra giriş işleminin tamamlandığına dair bilgilendirme ekranı gelecektir.Bilgilendirme ekranının gelmesini istenmiyor ise Önbüro ayarlarında CI Tamamlandı Onay Mesajı Göster seçeneğindeki işaretin kaldırılması yeterli olacaktır

Kullanıcı Soruları

Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?

Gezinti menüsü

Yukarı Git