Kat Görev Tablosu

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kat Görev Tablosu

Kullanım Amacı

Odalar (HK) departmanında çalışan kat görevlilerine oda tahsisi yapılarak rapor olarak çıktı alınmasını sağlar. Ayrıca kayıt edilen oda dağılımı hangi oda hangi personelin temizlediğinin tespitinde de kolaylık sağlayacaktır.

Kullanımı


25_oda_menu_katgorev.PNG

Oda sekmesi altında yer alan kat görev tablosu seçeneği ile kat görev tablosu açılır ve personele oda dağılımı yapılması sağlanır.
25_oda_katgorevtablosu.PNG

Tarih: Kat görev tablosunun oluşturulacağı tarihin belirlendiği alandır. Açılışta bu günün tarihi gelecektir.
Durum: Kat görev tablosunda hangi oda durumlarına göre oda listesinin oluşacağının belirtildiği alandır.
Departman: Kat görev tablosunun hangi departmana için hazırlanacağının belirtildiği alandır. Önbüro ayarlarından HK departmanı seçilirse açılışta departman kendiliğinden gelecektir.
Personeller: Seçilen departmana bağlı personellerden seçip yaparak Kat görev tablosunda alan oluşması sağlanır. Buradaki personel listesi Personel Kartındaki odalar departmanına bağlı personellere göre oluşmaktadır.

Dağıt butonu ile odalar Oda Kartı ekranında ki sorumlu oldukları odalara göre program tarafından personele otomatik olarak tahsis edilecektir. İstenirse kullanıcı odalar sütunundan odayı sürükle bırak yöntemi ile personel penceresine bırakarak oda dağılımını kendisi de yapabilir. Eğer oda durumuna bağlı olarak dağıtım yapılacaksa öncelikle Durum alanından en az bir oda durumu seçilip Hazırla butonuna basılarak oda listesinde görünmesi sağlanır. Her listede yapılan değişiklikte Kaydet butonu ile yapılan değişiklikler kayıt edilir. Yeni oda durumları ile filtre edilerek listelenen odalar üzerinden tekrardan kat görevlilerine dağıtım yapılarak kayıt edilir.

25_oda_katgorevlisirapour.jpgKat Görevli Raporu seçeneği ile kat görev raporu (Maid Raporu) döküm alınabilir.

Her Personel İçin Yeni Sayfa seçeneği ile her bir kat görevlisinin raporu ayrı sayfaya yazdırılabilir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?