Yeni Rezervasyon

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Yeni Rezervasyon

Kullanım Amacı

Rezervasyon kayıtlarının sisteme girilerek forecast bilgilerinin anlık ve sağlıklı görülmesini sağlamak,rezervasyon işlemlerinin kontrol ve takibini yapabilmek için rezervasyon kayıtlarının sistem girilmesi gerekmektedir. Rezervasyonların sisteme girişi için yeni rezervasyon işlemi kullanılır. Grup rezervasyon kayıtları için Grup Rezervasyonları sayfasına bakabilirsiniz.

Kullanımı

Yeni rezervasyon kaydı girmek için Rezervasyon sekmesinden Yeni Rezervasyon seçeneği seçilir.

Klavye kısayolu Ctrl+F2


Rezervasyon_yeni

Yeni rezervasyon ile grup rezervasyonları haricindeki rezervasyonların kayıt işlemi gerçekleştirilir. Kayıt oluştururken oda rezervasyon kartındaki gerekli bilgiler sırasıyla doldurulmalıdır.

Oda Rezervasyon Kartı

Oda rezervasyon kartı ekranında doldurulması zorunlu olan alanlar renkli zemin ile vurgulanmaktadır.Zorunlu alanlar için zemin rengi Genel Ayarlar sayfasından ayarlanabilir. Rezervasyon kaydının gerçekleşmesi için bu alanlar mutlaka doldurulmalıdır.

15_rezervasyon_yenikart
Firma: Firma adının belirtildiği alandır. Eğer rezervasyonu talep eden bir firma değilse münferiden yapılan rezervasyonlar için bir firma kartı (Münferit, WalkIn vb... ) tanıtılmış olması gerekmektedir.
Ref. Kodu: Talep eden Acente/Firmanın rezervasyon voucher/referans numarasının belirtildiği alandır.(i)
(i) Firma ve referans koduna göre mükerrer kayıt kontrolü yapılabilir. Etkin olması için Satış ayarlarındaki Rezervasyon sekmesinden Aynı Voucher No için Uyarı Ver seçeneğinin seçili olması gerekmektedir.
Kontenjandan: Rezervasyon Kontenjandan teyit edildiyse bu seçenek işaretlenir. Böylece sistemde tanımlı olan kontenjanlardan kullanım hesaplanacaktır.
Rez. No.: AmonRa tarafından verilen teyit numarasıdır. Rezervasyon teyit numarası olarak rezervasyon yaptıran müşteri veya firmaya verilir.
M.Kodu: Sistem tarafından atanan misafir kodudur. Rezervasyon yeni kayıtta daha önceden kalmayan misafirlerde bu alan giriş işlemine kadar boş kalacaktır.
M. Adı: Misafirin ön isminin belirtildiği alandır. Misafirin ön ismi rezervasyon talebinde belirtilmemişse boş bırakılabilir.
Soyadı: Misafirin Soyadının belirtildiği alandır. Rezervasyon kaydının tamamlanması için bu alanın doldurulması gerekmektedir. Bu alanda misafirin TC Numarası yada mail adresi yazıldığında da misafir kartlarında arama yaparak eşleşen kaydın görüntülenmesi ve arşivden seçilmesi sağlanır.


Rezervasyon_MisafirArsivSorguEğer daha önceden kalmış bir misafirin rezervasyonu giriliyorsa misafir adı soyadı girildikten sonra sistem arşivde girilen bilgilerin bulunduğuna dair bilgi mesajı verir. Arşivden seçilen misafirin kodu bu alanda görülür.

Cinsiyet: Rezervasyon kaydı girerken misafirin cinsiyeti zorunlu alan değildir. Rezervasyon girişlerinde bu alan boş bırakılabilir ama misafir girişi yapılırken özellikle polis kaydı için gerekli bir bilgi alanıdır.
Uyruk: Misafirin milliyetini belirtildiği alandır. Milliyet kodları KBS'ne uygun bir şekilde tanımlanmıştır. Bu alan Aylık Uyruk İstatistikleri Raporunun hazırlanmasında kullanıldığı için doldurulması zorunlu olan bir alandır. Misafir Chekin olmadan önce uyuk bilgisinin doğru olduğu teyid edilmelidir.
Grubu: Eğer sisteme bir misafir grubu tanıtılmışsa buradan seçilebilir. (Misafir Grupları Tanımı sayfasından grup tanımları hakkında bilgi alabilirsiniz .)
Dili: Misafirin Konuştuğu dilin sisteme tanıtılması için gerekli bir alandır. Misafirin belirtilen diline göre Folyo dökümü veya email gönderimi yapılabilir.Bu nedenle zorunlu alan olmasa da seçim yapılması daha sağlıklı olacaktır.
CheckIn: Misafirin giriş yapacağı tarihin belirtildiği alandır.
T. Gün: Rezervasyondaki toplam günün belirtildiği alandır.(T. Gün girilmese de Check Out tarihi girildiğinde sistem otomatik olarak T.Gün'ü hesaplar.)
CheckOut: Misafirin çıkış yapacağı tarihin belirtildiği alandır.T. Gün değeri girildiğinde sistem Check Out tarihini otomatik olarak dolduracaktır.
Oda Tipi: Rezervasyonun oda tipi bu alanda belirtilir. (Bu oda tipi misafirin satın aldığı oda tipidir. Oda fiyatlandırması Oda Tipi baz alınarak yapılmaktadır.
Bloke O. Tipi: Misafir için bloke edilen oda tipidir. (Sistemde iki farklı oda tipi ile rezervasyon yapılmasının amacı taahhüt edilen oda tipinden farklı bir oda verilmesi durumunda oda tipi müsaitlik kontrollerinin ve fiyatının yanlış hesaplanmasını önlemektir. Örneğin standart odaların tümünün satıldığı bir durumda standart oda fiyatı ile Suit oda verilmesi gerektiğinde sistem oda fiyatı olarak Oda tipini, oda tipi doluluk hesaplaması için de Bloke O. Tipini dikkate alarak hesaplama yapar.)
Kişi ve Çocuklar: Konaklama yapacak kişi sayısının belirtildiği alandır. (Bu alanlara girilen değerler, Fiyat anlaşması'na bağlı olarak fiyat hesaplamasını etkileyeceklerdir.) Kişi sayısından sonra gelen bölümlere varsa misafirin çocukları adet olarak girilecektir. (Kişi sayısı alanının üstündeki değerler çocuk yaş sınırıdır. Çocuk yaşı bilgileri Firma kayıt kartından girilebilir.)
Pansiyon: Misafirin konaklama tipi bu alanda belirtilir. (OB: Sadece Oda, BB: Oda Kahvaltı (Bed & Breakfast), HB: Yarım Pansiyon (Half Board), FB: Tam Pansiyon (Full Board), AI: Her şey Dâhil sistemler(All Inclusive))
Oda No: Rezervasyon kaydında oda numarasının belirtildiği alandır. (Girilen oda bloke edilecektir ve başka bir rezervasyon tarafından aynı tarihler arasında verilemeyecektir.)
Kilitle: Oda blokajının değiştirilmesi istenmiyorsa bu seçenek seçilir. Böylece yetkisi olmayan bir kullanıcının blokaj kaydını değiştirmesi engellenmiş olur.Blokaj Kilitleme yetkisi Kullanıcılar tanımlarından ayarlanabilir.
D. Birimi: Oda fiyatı para biriminin belirtildiği alandır. Döviz birimi firma kartı tanımından otomatik olarak gelmektedir, istenirse rezervasyon bazlı döviz türü değişikliği yapılabilir.
Fiyat: Oda fiyatının belirtildiği alandır. (Rezervasyon esnasında oda fiyatı yazılması zorunlu değildir.)
Tel: Misafirin telefonunun belirtildiği alandır. Özellikle telefonla alınmış rezervasyonların garantisi için misafir telefonu önemli bir bilgi olabilir. Bu alanda belirtilen bilgi, Check in işleminde oluşan misafir kartındaki telefon bilgi alanına otomatik olarak aktarılacaktır.
Email: Misafir email adresi bu alana yazılır. Checkin işlemi yapıldığında email adresi misafir kartına otomatik olarak aktarılacaktır.
Odadaki Diğer Misafirler: Oda kalan diğer misafirlerin eklendiği alandır. Ekle Butonu .PNG butonu ile odadaki misafirlere ikinci ve diğer satırların açılmasını sağlar.Ekle Butonu .PNG butonunun aktif olabilmesi için kişi sayısının birden büyük olması gerekmektedir.
RezervasyonKisiDigerButon.PNG

Diğer seçeneği ile Odadaki diğer misafirleri silebilir ayrıca Aktifleştir ve Pasifleştir seçenekleri ile rezervasyonda belirtilen toplam kişi sayısından daha fazla kişi sayısı girilebilir. Toplam sayıdan daha fazla misafir kaydı rezervasyona eklenip Tamam veya Vazgeç seçenekleri ile kayıt kartından çıkıldığında en son satırdaki temel alınarak toplam sayıya eşitlenecek şekilde misafirler pasifleştirilecektir. Böylece iki kişilik odalarda birden fazla pax girişi ve çıkışı yapılabilecektir.
Not: Rezervasyonla ilgili diğer notlar buraya yazılabilir.
CO: Misafirin konaklama bitiminde çıkış ekranında görünmesi istenen notlar bu alana yazılır.
Tercihler: Misafir tercihleri bu alandan belirtilir. Misafir tercihleri giriş (check-in) işlemi ile oluşan Misafir Kartına da kayıt edilir. Böylece misafirin tekrar gelişlerinde tercihleri sistemde kayıtlı gelir.
TrRez: Transfer Rezervasyon bilgileri bu alanda görülür. Ayrıca Yeni seçeneği ile yeni transfer rezervasyonu girilebilir, Liste seçeneği ile transfer rezervasyon listesi ekranına ulaşılabilir.
Kayıt: İlk kayıt eden, son kayıt eden ve kayıt tarihlerini gösteren alandır. Kayıt ekranında yapılan değişikliklerle ilgili daha fazla bilgi almak için LOG ekranına bakabilirsiniz.

Oda Blokajı

15 Rezervasyon Yenikart OdaBlokaji.PNG
Oda blokajı için rezervasyon kartında Oda numarası alanına oda numarası yazarak yada aşağı ok tuşuna basarak rezervasyon giriş çıkış tarihlerinde Bloke Oda Tipine göre müsait odalar içinden seçim yapılabilir.
Ayrıca 15_Rezervasyon_Yenikart_OdaBlokajiButonu.png butonuna basarak ekrana gelen Oda Tablosundan blokaj yapılabilir.

Misafir Kartı Ekleme

Rezervasyon aşamasında Amonra misafir kartı oluşturmamaktadır. Böylece iptal olan ve ve geçici olarak bloke oda tanımlanan rezervasyonlarda gereksiz misafir kartı kaydı oluşturmamaktadır. bazı durumlarda rezervasyon aşamasında misafir kartı gerekmektedir. (CRM işlemleri vb.)

MisafirKartiEkleme.jpg

Rezervasyon aşamasında yeni kayıt yapılan bir rezervasyona misafir kartı oluşturmak için Misafir Kartı butonunun hemen yanındaki aşağı ok ile açılan menüden Misafir Kartı Ekle seçeneği seçilir. Çıkan Misafir kartı ekranında gereken alanlar doldurularak misafir kartı kaydı oluşturulur.

Fiyatlandırma


Rezervasyon kartı içindeki Fiyat sekmesinden tutar indirimi, yüzde indirimi ve aksiyon gibi detaylar kullanılabilir.

15_rezervasyon_yenikart_fiyat
Döviz T.: Günlük oda fiyatının belirtildiği alandır. Fiyat anlaşması ile fiyatlanan rezervasyonlarda fiyat girilemez bilgi alanına dönüşür.
Tutar İnd. (Free): Sabit miktar olarak girilen günlük indirimin belirtildiği alandır. (Örneğin her gece 5 EUR oda fiyatından indirim gibi)
İndirim (%): Günlük indirimin yüzde olarak belirtildiği alandır. (Örneğin her gece 5% oda fiyatından indirim gibi)
Döviz Kuru: Döviz Kur tipine göre önceden girilen kuru (Merkez Bankası veya Yönetimin belirlediği Front sabit kur gibi) sistem getirir. TL fiyatlandırılmış veya ileri tarihli girişli dövizli fiyatlandırma yapılmış rezervasyonalarda kur 1 olarak görülür. Rezervasyon ile ilgili ön ödeme alındığında ödemenin alındığı dövizin kur değeri rezervasyon kartına yazılıp Kuru Kilitle seçeneği seçildiğinde basılan oda ile alınan ödeme kurunun aynı olması ve kur farkı oluşması engellenmiş olur. Kuru Kilitle seçeneği kullanıcı yetkisine bağlıdır.
Net (Döviz): İndirimleri yapılmış döviz cinsinden günlük net fiyattır.
Net (Ana Birim): İndirimleri yapılmış ana birim (TL) cinsinden günlük net fiyattır.
Fiyatı Kilitle: Yapılan indirim ve değişikliklerin yetkisiz kullanıcı tarafından değiştirilmesini engeller. Fiyat kilidi açma kullanıcı yetkilerine bağlı olarak yetkilendirilir.
Brüt Tutar: İndirimlerden önce belirtilmiş oda fiyatının kurla çarpılmış halinin belirtildiği bilgi alanıdır
Aksiyonlar T.: Sisteme girilmiş Aksiyonların toplamının belirtildiği bilgi alanıdır.
Toplam İndirim: Tutar ve yüzdesel indirimlerin kurla çarpılmış toplamının belirtildiği bilgi alanıdır.
Net Fiyat: Tüm indirimlerden sonra kurla çarpılmış oda fiyatının belirtildiği bilgi alanıdır.
Ana Birim T.: Günlük net fiyatla oluşan toplam konaklama tutarının belirtildiği bilgi alanıdır.
Türü: Rezervasyonun konaklama ödemesinin kimin tarafından yapılacağının belirlendiği alanıdır.(Firma Kredi,Müşteri Peşin,Room Comp vb) Bu alanda belirtilen ödeme türüne göre sistem check in işlemiyle folyo açar. (Ödeme türüne göre folyo açılacaktır. Ödeme türü ile ilgili daha fazla bilgi için Folyolar sayfasına bakınız.)
Faturalama: Rezervasyonun faturalandırılması bu alanda belirlenir.
Ekstra Ind(%): Rezervasyona özel oda dışındaki harcamaların yüzdesinin belirtildiği alandır.
Ciro Kom. %: Internet acentelerine verilen komisyon tutarının hesaplanabilmesi için firma kartından ciro komisyon oranı tanımlanabilmektedir. Rezervasyon bazında değişebilen Internet acente komisyonu için bu alanda rezervasyonun acente komisyonu belirtilebilir.
Ö. Tarihi: Varsa ödeme tarihi belirtilir.
Avans Miktarı: Rezervasyon sırasında alınan avans miktarı bu alana yazılır. (Yazılan tutar check in işlemi yapıldığında açılan folyoda avans tutarı kadar eksi bakiye olur. Ayrıca Cariye mail order kontrolü için kredi borç kaydı oluşur. Avans Ödemeleri sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.)
Avans Not: Avansla ilgili gerekli notlar bu alana yazılır.
Ödeme Al: Rezervasyon Avansları ekranına geçiş yapmadan rezervasyon avans kaydı girme imkanını sağar.
Ödemeler: Rezervasyon avansı kaydı girmek için ödemeler ekranına geçiş yapılır. Rezervasyon Avansı İşlemleri nasıl yapılır?
Satış Detayları: Satış istatistiği için gerekli bilgilerin girildiği bölümdür.
Pazar: Firma kayıt kartında sisteme tanıtılmış Pazar tipleri değiştirilebilir.
Kaynak: Firma kayıt kartında sisteme tanıtılmış Kaynak tipleri değiştirilebilir.
Operatör: Firma kayıt kartında sisteme tanıtılmış seçili Operatör değiştirilebilir.
Segment: Firma kayıt kartında sisteme tanıtılmış seçili Segment değiştirilebilir.
Ülke: Firma kayıt kartında sisteme tanıtılmış seçili Ülke değiştirilebilir.
Kesinlik D.: Firma kayıt kartında sisteme tanıtılmış seçili rezervasyon kesinlik durumu değiştirilebilir.
Rezervasyon T.: Rezervasyon tarihi sisteme girilen tarihten farklı olabilir. Rezervasyon tarihlerine göre Fiyat Anlaşması olan firmalar için bu alan önem arz etmektedir.
Opsiyon T.: Rezervasyon opsiyon tarihinin belirtildiği alandır.
Misafir Doğum T.: Misafir Doğum günü tarihi rezervasyon aşamasında bilgisi varsa bu alana girilir. CRM işlemlerinden Toplu İletişim seçeneğinde bu bilgiden yararlanılabilir.
R. Yaptıran: Rezervasyonu yaptıran bilgisi bu alana girilir.
İnd. Güncelle: Yeni eklenen indirimlerin fiyata yansıması için indirim güncellemesi butonuna basılarak fiyatın indirimli hesaplanması sağlanır.
F. Hesaplama: Fiyat Anlaşmalarında yapılan değişikliklerin rezervasyon oda fiyatını güncellemesi için kullanılır. Fiyat anlaşmasının tekrar okunması için F. Hesaplama butonu kullanılır.
F. Detayı: Fiyatla ilgili daha fazla özellik ve detay için kullanılır.
Aksiyonlar: Rezervasyon firmasına bağlı sisteme tanıtılmış aksiyonların listesidir. (Sadece rezervasyona etkisi olan aksiyonlar listelenir.Aksiyon tanımları için Aksiyon ve İndirimler sayfasına bakınız.)
Plan: Rezervasyonda yapılacak olan ve daha önceden sisteme girilmiş planlanan işlemleri listeler. Ayrıca planlanan işlemler listesinden yeni bir kayıt girilebilir. (Örneğin; otomatik harcama girişi)

Günlük Fiyat Girme

Rezervasyon kayıt kartında Fiyatlandırma sekmesinden Fiyat Log.PNG seçeneği ile günlük fiyat girilebilir. Aynı zamanda Fiyat Detayı seçeneği kullanılarak da sabit fiyat girişi yapılabilir.

Rezervasyon_FiyatLog_GunFiyatlari.PNG

Fiyat Log: Konaklama boyunca sistemin uygulayacağı günlük oda fiyatları ve detaylarını listeler.
Gün Fiyatları:Günlük Fiyat Kullan seçeneğini seçerek fiyat satırlarının görünmesi sağlanır. Fiyat üzerine çift tıklayarak yeni fiyat gecelik olarak girilebilir.

Günlük fiyat kullan seçeneği seçildiğinde sistem sadece kullanıcının yazacağı günlük fiyatı baz alacaktır. Fiyat anlaması vs gibi tanımlı fiyatları dikkate almayacaktır.

Günlük Fiyat Girme Video

Fiyat Detayı

Rezervasyon kayıt kartında Fiyatlandırma sekmesinden Fiyat Detayi.PNG seçeneği ile rezervasyona konaklama sürecinde uygulanacak fiyatlar görülebilir ve değiştirilebilir.

15_rezervasyon_fiyatdetayi
Fiyat detayından

15_rezervasyon_fiyatdetayi_butonozelfiyat Fiyat anlaşması dışında fiyat girişi gerektiğinde Özel Fiyat butonu ile kullanıcı tarafından fiyat girilebilir.
15_rezervasyon_fiyatdetayi_butondonemsil Eklenmiş fiyat dönemi silinir.
15_rezervasyon_fiyatdetayi_butondonemekle Fiyat anlaşması olmayan veya kontrat fiyatı dışında fiyat kırılması gerektiğinde Dönem Ekle butonu ile rezervasyonda uygulanacak fiyat ve başlangıç tarihi belirtilir. Böylece kullanıcılar tarafından girilen fiyatlarda fiyat kırılması yapılması da sağlanmış olur.


Kişi Bazlı Rezervasyon Kayıt İşlemi (Share)

Diğer

15_rezervasyon_digermenu


Rezervasyon kartı içinde 80_pos_pc.liste.ekrani.adisyonekrani.digerbuton.jpg butonuna basarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Not Ekle ve Notlar seçenekleri ile seçili rezervasyona not kaydı girebilir, önceden kayıt edilmiş notları görebilirsiniz.
Dosya Ekle ve Dosyalar seçenekleri ile seçili rezervasyona bağlı dosyaları görebilir dosya ekleyebilirsiniz.
İletişim seçeneği ile birden fazla iletişim bilgisi girebilirsiniz.Ek Bilgiler ve Ek Alanlar seçeneği ile Rezervasyon kartında bulunmayan ama ihtiyaç duyulan bilgi alanları tanımlayabilir, daha önceden tanımlanmış bilgi alanlarına değer girebilirsiniz.
Hatırlatmalar seçeneği ile rezervasyon kaydına hatırlatma girebilirsiniz.
Mesajlar seçeneği ile kullanıcı mesajları ekranına geçiş yapabilir, Bilgi ve Kayıt İşlem Bilgisi seçenekleri ile seçili kayıtta en son değişiklik yapan ve ilk kaydı yapanı görebilirsiniz.. Log seçeneği ile seçili folyoda yapılan tüm kullanıcı hareketlerini görebilirsiniz.
Doluluk Grafiği seçeneği ile kayıt kartından çıkmadan müsaitlik kontrolü yapabilirsiniz.
Kapasite-Kontenjan Durumu.., Rezervasyon Raporu, Rezervasyon Gelirleri Raporu ve Stop Sale Listesi ekranlarına kayıt kartından çıkmadan ulaşabilirsiniz. Firma seçeneği ile firmaya tanımlanan fiyat anlaşması aksiyon ve indirimler gibi firmaya bağlı tüm kayıtlara ulaşabilirsiniz. Misafir seçeneği ile misafir kaydına bağlı tüm kayıtlara ulaşabilirsiniz. Misafire bağlı kayıtlar için misafir kartının sisteme tanımlı olması gerekmektedir. Yeni rezervasyon kayıtlarında Misafir kartı giriş işlemine kadar misafir kartı oluşmadığından Misafir seçeneği etkin olmayacaktır.
Oda Misafirleri seçeneği ile odada kalan diğer misafirlerin bilgisini görebilirsiniz.
Kayda bağlı Transfer Rezervasyonları, Mekan Rezervasyonları ve SPA Rezervasyonları kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Oda Geçmişi seçeneği ile oda değişimleri bilgisine ulaşabilirsiniz. Forecast Log seçeneği ile rezervasyon değişikliklerinde doluluğa etkisini görebilirsiniz.
Ekstra Harcama İndirimleri seçeneği ile departman belirterek yüzde indirim belirtebilirsiniz.
Paket Tanımları: Önceden tanımlanan Rezervasyon Paket Tanımlarından seçim yaparak paket satışlarının uygulanması sağlanır. Entegrasyon Kısıtlamaları seçeneği ile PAY TV entegrasyonundan oda televizyonunda kısıtlamaları kayıt edebilirsiniz.
Paylaşım Bilgisi seçeneği ile oda paylaşımı (Share) olan rezervasyonlarda odanın paylaşıldığı diğer rezervasyonların bilgisine ulaşabilirsiniz.
Ödemeler seçeneği ile kayda bağlı rezervasyon avansları kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Bilgi Güncelle

Rezervasyon Bilgi Güncelleme


Check in olmuş bir rezervasyon kartı içinde 80_pos_pc.liste.ekrani.adisyonekrani.digerbuton.jpg butonuna basarak açılan menünün an altındaki Bilgi Güncelle... seçeneği ile Rezervasyon kartındaki Pazar, Kaynak, Operatör, Segment, Kesinlik ve Opsiyon Tarihi gibi bilgilerin güncellenmesi sağlanır.

Kayıt İşlem Bilgisi

RezKayitIslemBilgisi.PNGRezervasyon kayıt ekranında Diğer seçeneği ile rezervasyon kaydını ilk kayıt eden ve son değiştiren bilgisi görme imkanı vardır. Daha fazla detay almak için kayıt ekranında Ctrl+L butonlarına basarak veya Diğer seçeneğinden Log seçeneği seçilerek, log kayıt ekranında inceleme yapılabilir.Yetkiler

Fiyat Hesapla: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Fiyat Hesapla: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Günlük Fiyat: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Aksiyonlar...: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Fiyat Hesapla: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Fiyat Detayı: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma ve Özel Fiyat özel yetkilerinin bulunması gerekmektedir.
Döviz Kur Tipi, Döviz Kuru, Döviz Birimi: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma ve Özel Fiyat özel yetkilerinin bulunması gerekmektedir.
Rezervasyon Tarihi: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyatlandırma özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
İndirim, Tutar İndirim (Free): Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Rez. İndirimi özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Fiyatı Kilitle ve Grup Bağımsız Fiyat verme: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Fiyat Kilitleme özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Ödeme: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Rez. Avansı özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Oda, Kilitle: Kullanıcılar sayfasındaki Rezervasyon alanındaki Blokaj Kilitle özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Kullanıcı Soruları


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?

Gezinti menüsü

Yukarı Git