Booker Reservation

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Reservation

Kullanım Amacı

Otele yapılan satışların rezervasyon kayıtları yapılarak satışlar sonucunda bonus kazanılmasını sağlar.

Kullanımı

BookerLoyalty image28.png

Bookerlar tarafından oluşturulan rezervasyon kayıtlarının bilgilerine ulaşıldığı liste ekranıdır. Otel kullanıcısı ve Admin, liste ekranında rezervasyonları listeleme dışında düzenleme silme ve listeyi farklı dosya tipinde önizlemesini alabilme imkanı vardır.

BookerLoyalty ListScreenPreviewMenu.png


Liste ekranında Preview butonu ile yapılan filtrelemeler ile oluşan listenin yazıcıdan döküm alabileceğiniz gibi, PDF ve Excel formatında dosya çıktısını da alabilirsiniz.

BookerLoyalty image21.png

Liste ekranının hemen altında yer alan bilgi barında, rezervasyon kayıtlarının durumu ve sayısı hakkında durum bilgilendirmesi görülür.Forecast

BookerLoyalty image19.png
Rezervasyon sayılarının gün gün görüntülenebildiği grafik ekrandır. Reservation menüsü içinde Forecast seçeneği ile ekrana ulaşılır. Admin ve otel kullanıcıları Forecast grafik sayesinde otelin doluluk oranını renkler yardımıyla görebilir.

Doluluk grafiğinde mavi alan dolu oda sayısını, yeşil alan boş oda sayısını gösterir. İki tarih aralığı verilerek Refresh seçeneği seçilerek belirtilen tarih arasında doluluk durumu grafik olarak görülebilir. Download butonuyla hazırlanan grafik ekranın resim dosyası (PNG) olarak kayıt alınabilmesi imkanı vardır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?