Aktivite Tipleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Aktivite Tipleri

Aktivite Tipleri Tanımlama Sebebi

Aktivite tipi tanımları Banket Rezervasyonları, CRM Mekan Rezervasyonları ve SPA Rezervasyonlarında kullanılmaktadır. Aktivite tipi tanımına göre hangi özellik sekmesi seçileceği belirtilmesi gerekir.

Örnek Aktivite Tanımları:
	Mekan Rezervasyonu:
		Ala Carte Restoran, Teras Restoran, Futbol Sahası 
	Banket Rezervasyonu: 
		Düğün, Nişan, Toplantı 
	SPA Rezervasyonu:
		SPA 

Aktivite Tipi Tanımı

45_Aktivite_TipleriAna ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Aktivite/Aktivite Tipleri seçilerek yapılan aktivitelerin tümü bu bölümde tanımlanır.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Aktivite Tip tanımı yapılır.45_Aktivite_Tipleri
Kodu: Rezervasyon girişlerinde anlaşılacak şekilde kısaltma kod girilmelidir. (Örnek balo aktiviteleri için BALO gibi...)
Açıklama: Aktivite ismi tam olarak bu bölüme girilir.
Varsayılan Aktivite Tipi: Bu seçenek işaretlenirse tüm aktivite rezervasyonlarında açılışta bu aktivite tipi gelecektir.
Banket Aktivitelerinde Kullanılabilir: Banket rezervasyonlarında bu aktivite tipi kullanılarak rezervasyon yapılabilmesi sağlanır.
Mekan Rezervasyonunda Kullanılabilir: Mekan rezervasyonlarında bu aktivite tipi kullanılarak rezervasyon yapılabilmesi sağlanır.
SPA Rezervasyonu için Kullanılabilir: SPA rezervasyonlarında bu aktivite tipi kullanılarak rezervasyon yapılabilmesi sağlanır.
Gösterilecek Sayfalar: Aktivite tipi seçildiğinde rezervasyon kayıt kartında, kayıt girilmesi gerekli sekmeler seçilir.
Menü: Aktivitelerde kullanılmak üzere önceden belirlenmiş ve sisteme tanıtılmış olan menülerin girilmesi için menü sekmesi gereklidir. Tanımlanan aktivite tipinde bu seçenek işaretlenirse menü sekmesinin gösterilmesi sağlanır.
Notlar: Aktivitelerle ilgili alınacak notlar Notlar sekmesinden girilir. Bu seçenek işaretlenerek aktivite tipinde Notlar sekmesinin gösterilmesi sağlanır.
Görevler: Aktivitede personele verilen görevlerin takibi gerekebilir. Görevler sekmesi ile organizasyonun oluşumunda görevli olan personelin görevleri girilir. Bu seçenek işaretlenerek aktivite tipinde Görevler sekmesinin gösterilmesi sağlanır.
Satış: Hizmet sürecinde yapılan diğer satışların kayıt edilmesi sağlanır.
Tüketim: Hizmet sürecinde gerekli tüketimlerin stokdan düşmesi sağlanır.
Ekipman: Aktivitede kullanılacak ekipmanların kayıt edilmesi için gerekli Ekipman sekmesinin gösterilmesi sağlanır.
Misafir-Mekan Bilgi: Aktivitenin kayıtlı olduğu misafir bilgisinin gösterildiği bilgi alanıdır. Bu seçenek işaretlenerek aktivite tipinde Misafir-Mekan Bilgi sekmesinin gösterilmesi sağlanır.
Fiyat Bilgisi: Aktivite fiyatlarının girildiği fiyat sekmesinin gösterilmesi sağlanır.
Düğün: Eğer aktivite bir düğün aktivitesi ise düğünle ilgili detayların girilebileceği Düğün sekmesinin gösterilmesi sağlanır.
Mekanlar: Aktivite birden fazla mekanın birleştirilmesi ile yapılıyorsa banket kayıt kartında Mekanlar sekmesinin de görünmesi sağlanır.
İstatistik: aktivite kayıt kartında İstatistik sekmesinin de görünmesi sağlanır.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?