Mali Analiz

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Finans Talep modülü üzerinde yapılan ödeme ve tahsilat kayıtlarının kullanıldığı ve verilen tarih aralığında ki işletmenin mali durumunu takip edebileceği bir liste ekranıdır. Mali analizde; Verilen tarih aralığı öncesi için bir adet devir rakamı, banka ve kasa hesaplarının bakiyeleri ve verilen tarih aralığı içindeki ödeme ve tahsilat kayıtları gözükmektedir.

finanstalep_malianaliz.png

Listedeki alanlar itibari ile Açıklama ve İşlem Adı alanları gelen kaydın hangi işleme ait olduğu bilgisini size gösterecektir. listede görünen bir kayıt ödeme işlemi ise tutarını Ödeme sütununda, tahsilat işlemi ise Gelir sütununda tutarını görebilirsiniz. Diğer bazı alanlar ise yukarıda yer alan resimde de göründüğü üzere, Net sütunu ilgili satırın bakiyesini size gösterir. Bakiye alanı genel (yürüyen) bakiye bilgisini verir. Döviz ve kur bilgileri de yardımcı alanlar arasındadır.

Analiz listesindeki son satırda ise verilen tarih aralığında yapılan işlemler sonucu oluşan bakiye bilgisini görebilirsiniz.

**İşletmenizde AmonRa cari modülü kullanılmıyor ise Banka ve kasa bakiyeleri için yapılması gereken işlemlere Banka Hesapları başlığı altından ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?