Masa Planı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Masa Planı

Kullanım Amacı

POS menüsündeki Masa Planına tıklanarak mekandaki masa planının sisteme tanımlanması ve tanımlanan masa planı ile masa üzerine tıklanıp adisyon kaydı oluşturulması sağlanır.

Tanımlama

POS_Masa_Plani.PNGPOS Sekmesi altındaki masa planı seçeneğine tıklanarak masa planı ekranına giriş yapılarak masa planı tanımı işlemleri yapılabilir.


POS_Masa_Plani_Rack.PNG

Rack ekranının da Mekanlar dahil seçeneği seçilirse daha önce Mekan Tanımları ekranında Mekan kartı içinde departman seçimi yapılmış mekanlar listelenir. (Aktivite tanımları menüsü olmayan yerler için, Departman tanımlarındaki Mekan kutucuğunun yanındaki ok ile mekanlar tanımı yapılır) Örneğin işletmedeki Alacarte Restoran mekan kartı olarak tanımlanmış ve departman olarak Restorant departmanı seçilmişse. Restorant departmanı ile login olunduğunda ekranın sol tarafında ki menü ağacında Alacarte Restorant gelecektir.

Masa planı tanımı yapılmadığında ilk başta boş olarak açılacaktır. POS Masa Plani DuzenleButonu.PNG butonuna basılarak masa planının yapılabilmesi için Diagram Editör ekranı açılır. Diagram Editor sayfasından yapılabilecek işlemler hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Kullanımı

POS_Masa_Plani_PlanEkraniDiagram Editör ile masa planı hazırlandıktan sonra Rack sayfasında masa planı görülecektir. Masaların üzerindeki numaralar masa numaralarını ifade etmektedir. Kırmızı renkli masalar masaların dolu olduğunu ifade etmektedir.


POS_Masa_Plani_BosMasaSecimMasa planında BOŞ bir masa tıklanarak seçildiğinde seçili masa turquaz renkle vurgulanır.

POS_Masa_Plani_DoluMasaSecimMasa planında DOLU bir masa tıklanarak seçildiğinde, seçim yaptığımız masa dolu bir masa ise sarı renkle vurgulanır.


POS_Masa_Plani_YeniAdisyonEkle
Masa planında bir masaya birden fazla adisyon açılabilir, bunun için POS Ayarları ekranında Birden fazla adisyon açılabilsin seçeneğinin seçili olması gerekir. Bu seçenek seçildikten sonra masa planı ekranında masa üzerinde sağ tıklama yapılarak masaya birden fazla adisyon açma işlemi gerçekleştirilebilir.


POS Masa Plani TamButonu.PNG Masa planının tam ekran olmasını sağlar.
POS Masa Plani BuyultButonu.PNG Masa planının büyütülmesini sağlar.
POS Masa Plani KucultButonu.PNG Masa planının küçültülmesini sağlar.
POS Masa Plani DuzenleButonu.PNG Masa planının dizayn edilmesi için diagram editör sayfasının açılmasını sağlar.
POS Masa Plani MenuButonu.PNG
POS Masa Plani YenileButonu.PNG Masa planının ve verilerin yenilenmesini sağlar.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?