Add Reservation (HGR)

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Otel otomasyon entegrasyonu olmayan otellerde yorum girişi yapabilmek için rezervasyon kaydı girmek gerekmektedir.


HGR AddReservation Reservation.PNG
Rezervasyon sekmesindeki tüm bilgiler girilir. Holiday Check yorum portalı için aşağıdaki bilgilerin girilmesi yorum girişinde misafirin belirlenebilmesi için zorunludur.

Checkin: Misafirin giriş tarihi bu alana girilir. Tarih girişinde Internet Explorer dışındaki tarayıcılarla girişi yapıldığında (Chrome, Firefox vb.) takvim üzerinden kolaylıkla seçim yapılabilir.
Yorum girilebilmesi için giriş tarihinin bu gün olmaması gerekmektedir. Yorum ekranına geçiş yapılabilmesi için misafirin otelde en az bir gün kalıyor olması zorunlu bir kriterdir.
Checkout: Misafirin çıkış tarihi bu alanda belirtilir. Tarih girişinde Internet Explorer dışındaki tarayıcılarla girişi yapıldığında (Chrome, Firefox vb.) takvim üzerinden kolaylıkla seçim yapılabilir.
Misafirin çıkış tarihi bu günden eski bir tarih olması durumunda yorum ekranında misafir kaydı bulunamadığı mesajı görülür. Yorum kayıt edebilmek için tarihin bu günden sonraki bir tarih olduğundan emin olmanız gerekmektedir.
RoomNo: Misafirin oda numarasının belirtildiği alandır. Otel otomasyon entegrasyonu olmadığı için oda değişikliği durumlarında yeni oda numarasının kayıtlı olduğundan emin olunması gerekmektedir. Yorum kaydı girişinde oda numarası zorunlu bilgidir.


HGR AddReservation Guest.PNG
Misafir sekmesinde misafir bilgileri girilir. Holiday Check yorum portalı için aşağıdaki bilgilerin girilmesi yorum girişinde misafirin belirlenebilmesi için zorunludur.

First Name: Misafirin ilk isminin yazıldığı alandır. Yorum kayıt edebilmek için bu alanın doldurulması gereklidir.
Last Name: Misafirin soy adının belirtildiği alandır. Yorum kayıt edebilmek için bu alanın doldurulması gereklidir.
Email: Misafirin mail adresinin belirtildiği alandır.Yorum kayıt edebilmek için bu alanın doldurulması gereklidir.
B.Date: Mail adresi olmayan misafirlerde doğum tarihi ile de yorum girdirilebilir. Yalnız yorum ekranında tekrardan mail adresi olmayan misafirin mail adresini girmesi istenecektir.
Nationality: Misafirin milliyetin belirtildiği alandır. Yorum kayıt edebilmek için bu alanın doldurulması gereklidir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?