Loyalty

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Loyalty

Kullanım Amacı

Loyalty modülü ile misafirlerin tekrar hizmetlerinizi tercih etmesini sağlamak ve işletmeye karşı bir aidiyet duygusu oluşturmak hedeflenmektedir.

Loyalty Card türü puan durumu, bir üst Loyalty Card seviyesine ulaşması için ihtiyaç duyduğu puanı, Loyalty Card teslim edilip edilmediği gibi bilgiler görüntülenmesi sağlanır. Ayrıca misafir ile ilgili puan talepleri görüntülenebilir ve taleplere onay verilmesi sağlanır.

Kullanımı

Misafirler

Loyalty Guests Ekrani.png

Misafirlere ait Loyalty Card bilgisi, Bonus Puanı, Misafir Grubu, gibi bilgilerin görüntülendiği ekrandır. Detay panelinin sol kısmında misafirin e-mail adresi doğum tarihi kart tipi puanı ve bir sonraki seviyede ki loyalty card tipine hak kazanması için kaç puana ihtiyacı olduğu görüntülenebilir. Yine detay panelde yer alan Reservation, Card, Bonus, Gift gibi sekmeler ile misafirin rezervasyon, card, bonus ve gift bilgileri hakkında detaylı bilgi görüntülenir.

Rezervasyon

Loyalty Guests Ekrani Reservation Detail.pngReservation sekmesinde misafirin rezervasyon geçmişi, rezervasyon detayları ve rezervasyon bonus bilgileri görüntülenir.

Kart

Loyalty Guest Ekrani Card Detail.pngMisafirin loyalty card tarihçesinin görüldüğü alandır. Detay panelindeki Card sekmesi ile misafirin şu andaki loyalty card türü, bunu almaya ne zaman hak kazandığı bilgisi, son kullanım tarihi ve bir sonraki loyalty card tipinin hangisi olduğu gibi bilgiler yer alır.

Puan

Loyalty Guest Ekrani Bonus Detail.pngMisafirin bonus tarihçesinin görüntülendiği aladır. Bu sekmede misafirin kazandığı bonus kullanılan bonus ve kalan bonus bilgileri görüntülenir. Sekmenin alt kısmında ise Bonus hareketlerinin detaylı tarihçesi görünür.

Hediye

Loyalty Guest Ekrani Gift Detail.pngİşletme bazı doğum günü vb özel durumlarda misafire hediye verebilir. Misafire verilen hediyelerin tarihçesinin gösterildiği alandır. Add butonu ile misafire ürün yada hizmet olarak (yemek yada masaj gibi) verilen hediyenin sisteme işlenmesi sağlanır.

Puan Listesi

Loyalty Puan Onay Listesi.png

Bazı misafirlerin bir üst loyalty card grubuna dahil olması için kullanıcı tarafından puan eklemesi talebi yapılabilir. Bu talepler Puan Listesi ekranında talepler seçeneği seçilerek görüntülenebilir. Puan ekleme işlemi onaylanacak misafirler seçildikten sonra ekranın sol tarafında yer alan Tümünü Onayla butonu ile onay verilmesi sağlanır.Talepler seçeneği seçilmeden liste çağrıldığında tüm misafirlerin puan durumu görüntülenir.

Misafir Üyrelik Kartı

Loyalty Mem Card.png

Misafirlerin loyalty card listesinin görüntülendiği ekrandır. Bu ekranda misafire kartının teslim edilip edilmediği görüntülenebilir. Ekranın üst tarafında ise teslim durumuna göre kartı teslim edilen, kartı teslim edilmeyen ayrımı yapılabilir. Tümü seçeneği ile tüm misafirlerin görüntülenmesi sağlanır. Loyalty Card teslim edilen misafir listede seçildikten sonra ekranın sol tarafındaki Teslim edilen butonuna basılarak teslim edildiği bilgisi sisteme kaydedilmiş olur. Listede pasif olan misafirlerin de görüntülenmesi isteniyorsa Pasif Dahil seçeneği seçilmelidir.

Üyelik Kart Yükseltme

Loyalty Card Upgrade.png

Ekranın üst kısmında yer alan başlangıç bitiş tarihlerine göre işletmede yapılan yükseltme kayıtlarının listelenmesi sağlanır. Yükseltme seçeneği ile yükseltilen yada yükseltilmeyen kayıtlar şeklinde ayrım yapılabileceği gibi Hepsi seçeneği ile tüm kayıtların listelenmesi de sağlanır. Ayrıca yükseltme yapılacak bir misafir seçilerek ekranın sol tarafında yer alan Yükselt butonu ile kart yükseltme işlemi de yapılabilir.

Konaklayanlar seçeneği ile konaklaması devam eden misafirlerin listelenmesi sağlanır. Eğer misafir konaklaması sonrasında bir üst seviyedeki loyalty card almaya hak kazanacaksa misafir seçildikten sonra ekranın sol tarafında yer alan Yükselt butonu ile kart yükseltme işlemi de yapılabilir.

Rezervasyonu Olanlar seçeneği ile belirtilen tarihlerde gelecek rezervasyonlar listelenerek ilgili rezervasyonlarda kart yükseltme işlemine hak kazanan misafirlerin listelenmesi sağlanır. Böylece misafir otele gelmeden önce kart hazırlama işlemi için hazırlık yapılarak misafir otele geldiğinde yeni kartının teslim edilmesi sağlanır.

Pasif Dahil seçeneği ile pasif kayıtlarında listeye gelmesi sağlanır.

Yeni Üyelikler Dahil seçeneği ile henüz bir loyalty card almaya hak kazanmamış yeni misafir kayıtlarının listelenmesi sağlanır. Bu seçenek varsayılan olarak seçili gelmektedir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?